حضور بیش از ۴۰ فروند جنگنده در رژه هوایی روز ارتش

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی هوایی به دنبال نشان دادن اقتدار ایران اسلامی است از رژه هوایی این نیرو با حضور بیش از ۴۰ فروند جنگنده در آسمان تهران در ۲۹ فروردین خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۴۲۵۱

به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی روز یکشنبه ضمن گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی همواره پیرو ولایت بوده و عشق و علاقه خود را به انقلاب اسلامی ایران و امامین انقلاب نشان داده و در دفاع از مرزهای ایران لحظه‌ای درنگ نکرده است.

وی افزود: رشادت و فداکاری‌های ماندگار در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ، ارتقا قدرت بازدارندگی، نقش‌آفرینی در حوزه‌های جنگ نرم، مقابله با بیماری کرونا، مشارکت در عرصه‌های مختلف امدادی و مردم‌یاری و تقدیم ۴۸ هزار شهید سند حقانیت این ولایتمداری است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش با انجام انواع عملیات‌ها و ماموریت‌های مختلف در طول عمر پر برکت نظام مقدس انقلاب اسلامی از هیچ تلاش و ایثارگری برای عزت و اقتدار نظام دریغ نکرده است.

سرتیپ واحدی خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش با پیروی و اطاعت محض از فرامین و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با افزایش دانش و بینش نظامی در حوزه‌های مختلف ساخت و تجهیزات هوایی و نگهداری هواپیما به دنبال نشان دادن اقتدار و عظمت نظام ایران اسلامی در منطقه و جهان است و در این راه کارکنان غیرتمند این نیروی الهی بی‌هیچ چشمداشتی مخلصانه در حال انجام وظایف خود هستند.

وی بیان کرد: رژه ۲۹ فروردین، امسال متفاوت‌تر نسبت به سال‌های گذشته با حضور بیش از ۴۰ فروند از انواع جنگنده شامل صاعقه، کوثر، اف۵، اف۴، اف۱۴، اف۷، میگ۲۹، سوخو۲۴، از سراسر کشور و به صورت متمرکز بر فراز آسمان تهران و مرقد حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران برگزار خواهد شد تا اقتدار هوایی ایران اسلامی را به جهانیان نشان دهد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: ارتقای دانش تخصصی خلبانان به ویژه خلبانان جوان، ارزیابی سطح آمادگی یگان‌های عملیاتی هوایی و تضمین حفظ و حراست از مرزهای هوایی کشور، از دیگر اهداف تعیین شده این رژه هوایی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها