ویژگی جدید واتساپ – Whatsapp تیر خلاصی به افراد سودجو و مداخله‌گر برای جلوگیری از دستیابی به چت‌های خصوصی کاربران است
کد خبر: ۱۴۰۲۶۲۶

سرویس دانش جام جم آنلاین : واتساپ مدتی است که در حال آزمایش ویژگی‌های جدید امنیتی برای کاربران خود است. محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان علاوه بر افزودن یک عملکرد جدید برای ارتقای حریم خصوصی در بخش چت‌های گروهی، امکان ارسال پیام‌های صوتی یک‌بار مصرف را نیز ایجاد کرده است. افزون بر این، واتساپ در حال کار بر روی یک ویژگی دیگر است که به کاربران اجازه می‌دهد چت‌های مورد نظر خود را با استفاده از اثر انگشت یا رمز عبور قفل کنند.


ویژگی جدید واتساپ خیال کاربران نگران را راحت می‌کند


به‌گزارش Wabetainfo، این ویژگی جدید در آپدیت بتای واتساپ به شماره ۲.۲۳.۸.۲ که اکنون در گوگل پلی موجود است، کشف شد. قابلیت مذکور یک لایه امنیتی اضافی را برای کاربرانی که می‌خواهند مکالمات حساس خود را از دسترس دیگران دور نگه دارند، ارائه خواهد داد.

ویژگی جدید واتساپ خیال کاربران نگران را راحت می‌کند

ویژگی چت قفل شده، با افزایش حریم خصوصی به کاربران اجازه می‌دهد تا مکالمات خود را از طریق بخش اطلاعات تماس یا چت گروهی قفل کنند. پس از اعمال این قابلیت و قفل کردن چت، دسترسی به آن تنها با استفاده از اثر انگشت یا رمز عبور امکان‌پذیر خواهد بود. بدین ترتیب، امکان باز کردن و رویت مکالمات شخصی برای دیگران غیرممکن می‌شود.

هم‌چنین اگر شخص سعی کند بدون اثر انگشت و یا رمز عبور به چت قفل شده دسترسی پیدا کند، تنها گزینه‌ای برای پاک کردن مکالمه را دریافت خواهند کرد. ویژگی جدید واتساپ هم‌چنین به خصوصی نگه داشتن انواع دیگر محتوا مانند عکس‌ها و ویدیو‌ها نیز کمک کرده و از ارسال آن‌ها به بخش گالری گوشی جلوگیری می‌کند.

واتساپ در نظر دارد ویژگی چت قفل شده را در به‌روزرسانی بعدی این اپلیکیشن ارائه دهد. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا از یک افزونه ارزشمند دیگر برای حفظ حریم خصوصی استفاده کنند و کنترل بیش‌تری بر مکالمات و محتوای خصوصی خود داشته باشند.

منبع : خبر آنلاین 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها