فوتبال ساحلی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در تایلند

ببینید | امروز: ایران - ژاپن، در یک قدمی قهرمانی سوم

title
دور نیمه نهایی دهمین دوره فوتبال ساحلی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ - روز گذشته در تایلند ادامه یافت و تیم ایران در دیداری دشوار و نزدیک از سد عمان گذشت و فینالیست شد.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۰۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا، این رقابت‌ها با حضور ۱۶ تیم در ساحل جومتیم شهر پاتایای تایلند برگزار می‌شود و تیم‌ها در دور گروهی در ۴ گروه ۴ تیمی به رقابت پرداختند که در پایان ۸ تیم به دور یک چهارم نهایی راه یافتند.۳ تیم برتر (ایران، امارات، عمان و ژاپن) به رقابت‌های جام جهانی فوتبال ساحلی که سال ۲۰۲۳ به میزبانی امارات برگزار خواهد شد، راه یافتند. با توجه به اینکه تیم امارات به نیمه نهایی راه یافت، سومین تیم نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نیز مجوز گرفت. نتایج و برنامه مسابقات به این شرح اعلام شد:
نیمه نهایی:
امارات ۱ - ۵ ژاپن (قهرمان دوره قبل)
ایران ۶ - ۳ عمان

 

تعداد بازدید : 20


برای ایران محمد علی مختاری (۲ گل)، مسلم مسیگر، عباس رضایی، علی میرشکاری و امیر حسین اکبری گلزنی کردند.
تیم ایران پیش از این در دور گروهی و در گروه دو ۱۴ - ۵ تیم مالزی، ۱۱ - ۲ تیم ازبکستان و ۷ - ۲ تیم امارات را شکست داد و با ۹ امتیاز به عنوان تیم نخست صعود کرد. تیم ایران در دور یک چهارم نهایی با ۱۰ گل تیم بحرین را درهم کوبید.
یکشنبه ۶ فروردین:
رده بندی:
امارات - عمان
فینال:
ایران - ژاپن (ساعت ۱۶:۳۰)

در جدول گلزنان تاکویا آکاگوما از ژاپن با ۹ گل در صدر قرار گرفت و محمد علی مختاری با ۸ گل دوم، مسلم مسیگر و علی میرشکاری با ۷ گل سوم مشترک هستند. موحد محمدپور و مهدی شیرمحمدی از ایران و علی محمدی از امارات، اوزو موریرا از ژاپن، سامی البلوشی از عمان با ۵ گل پنجم مشترک هستند.

رقابت‌های فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و در دوره قبل در سال ۲۰۱۹ تیم‌های ژاپن، امارات و عمان اول تا سوم شدند.

در تاریخ فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا تیم ژاپن با ۳ قهرمانی، ۵ نایب قهرمانی و یک سومی رکورد دار است و تیم‌های امارات با ۲ قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و یک سومی در رده دوم و ایران با ۲ قهرمانی و ۵ سومی در رده سوم قرار دارند. تیم عمان با یک قهرمانی و نایب قهرمانی و ۲ سومی در رده چهارم قرار دارد و بحرین نیز یک بار قهرمان و یک بار نایب قهرمان شده است.
تیم ایران ۲ قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ و ۵ سومی در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ کسب کرده است. تیم ایران در سال ۲۰۰۹ نیز چهارم شد و در سال ۲۰۱۹ در یک چهارم نهایی حذف شد./صدا و سیما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود؟
پرسپولیس
استقلال

نیازمندی ها