افزایش ۳۰ درصدی تصادف جرحی در استان اصفهان

رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: تصادف جرحی جاده‌های برون شهری در ایام نوروز در استان اصفهان ۳۰ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۰۴

جام جم آنلاین اصفهان؛ اصغر زارع عصر (شنبه، ۵ فروردین) در نشست رصد تصادفات شهرستان تیران و کرون، اظهار کرد: در موج اول سفرهای نوروزی امسال در استان اصفهان، تصادفات جرجی ۳۰ درصد افزایش و تصادفات فوتی ۲۵ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: از ابتدای موج سفرها تا پنجم فروردین ۱۵ نفر در تصادفات جاده‌ای این استان جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس پلیس راه استان اصفهان، ادامه داد: ایستگاه‌های ایمنی و سلامت جاده‌ای فرصتی برای استراحت رانندگان شده که کاهش تصادفات را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه عوامل تصادفات در حال بررسی است، تصریح کرد: با آشکارسازی و کنترل ترددها مانع از بروز تصادفات خواهند شد چرا که خواب آلودگی و سرعت بالا در وقوع حوادث ترافیکی نقش داشته است.

همچنین فرماندار تیران و کرون با اشاره به وقوع تصادفات جاده‌ای تیران و کرون گفت: دو حادثه و فوت پنج نفر آمار بالایی است که باید از وقوع این چنین اتفاقاتی تا پایان نوروز پیشگیری شود.

علی محمدی کیا با بیان اینکه ایمن سازی نقاط پر حادثه لازم است، تصریح کرد: دستگاه‌های اداری با پلیس و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمک کنند تا بروز حوادث روند کاهشی پیدا کند.

وی ادامه داد: ایست و کنترل‌ها و هشداردهی در جاده‌ها برای ایمنی ترافیک لازم است که  از این رو دستگاه‌های اداری با تیم راهداری و حمل و نقل و پلیس همکاری می‌کنند.

به گفته فرماندار تیران و کرون، پیشگیری از تصادفات امکان پذیر بوده، ولی نیاز به کار تیمی و مشارکت دسته جمعی است تا این دغدغه و نگرانی از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: توان و ظرفیت بالایی تا پایان تعطیلات نوروزی در جاده‌های تیران و کرون به کار گرفته شود تا وقوع حوادث نسبت به موج اول سفرها کاهش یابد.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها