مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: روز گذشته (شنبه) نیروهای آتش‌نشان مستقر در باغ فدک، ۲۰۵ کپسول گاز پیک‌نیک را از چادر مسافران خارج کردند تا آن‌ها شب بدون حادثه‌ای را سپری کنند.
کد خبر: ۱۴۰۲۲۰۱

جام جم آنلاین اصفهان؛ آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی اظهار کرد: شب گذشته شامگاه پنجم فروردین، مسافران نوروزی ۲۱۲۰ چادر در کمپ باغ فدک برپا کردند که نیروهای آتش‌نشان مستقر در این محل ۲۰۵ کپسول گاز پیک‌نیک را از چادر مسافران خارج کردند تا آن‌ها شب بدون حادثه‌ای را سپری کنند.

وی افزود: نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی در باغ فدک حضور دارند و با استفاده از دستگاه‌های مدرن حرارت‌سنج، میزان گرمای تک‌تک چادرهای مسافران را سنجش می‌کردند تا شرایط ایمنی برای مسافران فراهم شود.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: به‌غیر از ایستگاه‌های بیست‌وهفت‌گانه آتش‌نشانی که هر روز حدود ۲۲۰ آتش‌نشان در آن آماده‌باش هستند، ۱۵۰ نفر در دو شیفت کاری به‌همراه دو دستگاه خودروی اطفائیه سبک و دو دستگاه موتورسیکلت مجهز به خاموش‌کننده در مجموعه باغ فدک فعال هستند.

وی ادامه داد: شب گذشته با توجه به افزایش ورود مسافران به شهر اصفهان، در سالن‌های ورزشی همچون سالن ورزشی دانشگاه آب و برق ۶۰ چادر و ورزشگاه ولایت ۱۴۱ چادر مسافرتی برپا شد.

آتشپاد دوم مطلبی گفت: روز گذشته تعداد ۱۳۶ مورد راهنمایی و جلوگیری از حادثه در کوه صفه در قالب دو اکیپ ثابت و دو اکیپ گشتی در نقاط آبشار، ایستگاه دو تله‌کابین، چشمه خاجیک و گشت موتوری انجام شد.

وی اضافه کرد: تیم امداد و نجات غواصی سازمان آتش‌نشانی اصفهان روزانه با ۲۵۰ نفر ساعت نیروی تخصصی و استقرار اکیپ‌های غواصی در پنج نقطه حساس شهر و گشت‌زنی سه اکیپ سیار در حاشیه رودخانه زاینده‌رود برای پوشش ایمنی شهر و مسافران نوروزی در حال خدمت‌رسانی است.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه حدود ۱۸۰ مورد توصیه ایمنی و پیشگیری از رفتارهای خطرناک به مسافران نصف‌جهان اعمال شد، گفت: به هم‌وطنان توصیه می‌کنیم همواره در حواشی رودخانه‌ها و مکان‌های آبی مراقب کودکان و نوجوانان باشند و از شنا کردن در محل‌های غیر ایمن خودداری کنند، همچنین در صورت استفاده از قایق در دریاچه‌های قایقرانی، از جلیقه‌های نجات مناسب استفاده کنند.

وی تاکید کرد: افتخار ما شهری ایمن و میزبانی بی‌خطر از مسافران نوروزی است.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها