یزد - مدیر شرکت حمایتی کشاورزی استان یزد گفت : در یک سال گذشته بیش از 21 هزار تن انواع کودهای یارانه ای و 16 هزار لیتر انواع آفت کش بین کشاورزان استان توزیع شده است .
کد خبر: ۱۴۰۱۶۳۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ، محمدحسن زارعیان با بیان این خبر اظهارداشت : در سال جاری با وجود انواع مشکلات در حوزه تامین نهاده های کشاورزی، با پیگیری ها و تلاش این شرکت تاکنون بیش از 31 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه را تدارک دیده ایم که طی یکسال جاری بیش از 21 هزار تن آن بین شهرهای استان توزیع شده است که این مقدار 3 درصد نسبت به همین مدت زمان در سال قبل رشد داشته است.

وی افزود : از این مقدار 15 هزار تن مربوط به کودهای ازته است که نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته و 3 هزار تن مربوط به کودهای فسفاته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزایش داشته است و 2 هزار و 241 تن مربوط به کودهای پتاسه است که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش توزیع داشته است.

زارعیان تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته افزایش توزیع 398 درصدی در زمینه انواع آفت کش های مورد نیاز استان را داشته ایم به طوری که امسال بیش از 16 هزار لیتر انواع آفت کش های ضروری بین کشاورزان عزیز توزیع گردید.

وی افزود: در سال جاری 96 درصد از سهمیه کلی استان جذب گردیده است که بدین ترتیب، علاوه بر توزیع کود مورد نیاز کشاورزان، مقدار بیش از 9 هزار تن ذخیره استراتژیک انواع کودهای کشاورزی می باشد که با توجه به شرایط استان، ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

مدیر شرکت حمایتی کشاورزی استان گفت: لذا، هیچ مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزان وجود ندارد و به هر میزان که حواله دریافت کود توسط کشاورزان عزیز به 60 کارگزار تامین نهاده های کشاورزی این شرکت در سراسر استان واصل شود، کود کشاورزی تحویل خواهد شد.

زارعیان اتصریح کرد : با وجود ذخیره استراتژیک مناسب استان، امیدواریم در کشت بهاره با مصرف بهینه کودهای با کیفیت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی نیز ارتقاء یابد.

 

 

 

برچسب ها: کود کشاورز یزد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها