«جام‌جم» از افزایش کرایه تاکسی‌های اینترنتی گزارش می‌دهد

کرایه‌های نجومی و مسافران ناراضی

رییس شورای شهر تهران در تشریح افزایش نرخ کرایه‌ها در سال آینده گفت: فرمانداری این مجوز را به ما می‌دهد که ۴۷ تا ۴۸ درصد و بر اساس نرخ تورم کرایه‌ها را افزایش دهیم؛ اما بنای ما این مسئله نیست چرا که در سایر بهای خدمات که در جلسات قبلی شورای شهر به تصویب رسید ما برخی از بهای خدمات را حداکثر ۵ درصد افزایش دادیم.
کد خبر: ۱۴۰۰۴۹۴

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی چمران در حاشیه یکصدوسی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در رابطه با لایحه تعیین نرخ کرایه‌ های تاکسی، مترو و اتوبوس در سال اینده گفت: بررسی این لایحه در کمیسیون مربوطه در دست بررسی است و قاعدتا تا پایان سال جاری باید کرایه‌های سال جاری مشخص کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در لایحه پیشنهادی شهرداری تهران در خصوص کرایه‌ ها، افزایش ۴۰ درصدی در نظر گرفته شده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: به هر ترتیب فرمانداری این مجوز را به ما می‌دهد که ۴۷ تا ۴۸ درصد و بر اساس نرخ تورم، کرایه‌ ها را افزایش دهیم اما بنای ما این مسئله نیست؛ چرا که در سایر بهای خدمات که در جلسات قبلی شورای شهر به تصویب رسید ما برخی از بهای خدمات را حداکثر ۵ درصد افزایش دادیم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درباره مشکلات معارضین فرآیند احداث امتداد بزرگراه یادگار امام گفت: مشکلات معارضین سه مجموعه از جمله وزارت دفاع، ارتش و آموزش و پرورش وجود دارد که امیدواریم هر چه سریع‌تر کمک کنند که این موارد و مشکلات حل و بزرگراه به نتیجه برسد.

چمران همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سرانجام پل حافظ برای سال آینده جمع‌آوری خواهد شد یا خیر؟ گفت: این موضوع البته به این بستگی دارد که ما ابتدا زیرگذری در مسیر این پل احداث کنیم و خودروها در خیابان طالقانی به زیرگذر بروند و در خصوص اینکه این پل در نوروز جمع‌آوری شود به نظر بنده ممکن نیست؛ چرا که ابتدا باید زیرگذر احداث شود.

حرکت در مسیر امام زمان حرکت به سمت عدالت و پیروزی است

به گزارش ایسنا، مهدی چمران همچنین در آغاز یکصدوسی‌وچهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک عیاد شعبانیه گفت: همه کسانی که به حضرت ولیعصر (عج) معتقدند و گام در ولایت ایشان دارند هیچ‌گاه متوقف نشده و به بن‌بست نخواهند رسید چرا که این مسیر توأم با پیروزی بر پایه حق و عدالت و حرکت به سوی نور و روشنایی است.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر این‌که پیروزی حق و گستره آن در مقابل ظلم در جهان هستی امری غیرقابل انکار است، گفت: همه کسانی که به حضرت ولیعصر امام زمان معتقدند و گام در راه ولایت ایشان دارند هیچ‌گاه متوقف نشده و به بن‌بست نخواهند رسید.

وی افزود: به رغم وجود همه فشارها از بدو اسلام تاکنون علیه شیعیان منبع قدرت ما اعتقاد به خاتمه پیدا کردن ظلم و جور و جنایت‌ها با امر ظهور است.

رئیس شورای شهر تهران در بازخوانی رویدادهای تاریخی به روز 18 اسفندماه روز بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی اشاره کرد و این شخصیت را فردی اثرگذار برای هدایت جریان‌های سیاسی و انقلابی تاریخ معاصر ایران برشمرد.

چمران در ادامه به سالروز تاسیس کانون فرهنگی مساجد کشور اشاره کرد و گفت: ما معتقد هستیم مساجد کانون فعالیت‌های فرهنگی، هنری و غیره است و از ابتدای اسلام مساجد محور تمام فعالیت‌های مردمی اجتماعی بود از این‌رو امیدواریم جایگاه مساجد به جایگاه سابق خود برگردد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها