«جام‌جم» از افزایش هزینه ساخت طرح نهضت ملی مسکن گزارش می‌دهد

طرح مسکن میلیاردی شد!

معاون عتبات سازمان حج و زیارت:

هزینه سفر عتبات نوروزی اعلام شد

معاون عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام عتبات نوروزی در ۹۰ کاروان از صبح امروز دوشنبه در مرحله اول خبر داد و گفت: هزینه سفر در کاروان‌های شش و هفت شب به صورت زمینی حدود ۶.۵ میلیون تومان خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۰۰۳۸۷

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، از ایجاد ظرفیت های جدید در روزهای آینده و آغاز اعزام ها از ۲۳ اسفندماه خبر داد و گفت: متقاضیان برای ثبت نام به سامانه ثبت نام عتبات سازمان حج و زیارت به آدرس atabatorg.haj.ir مراجعه کنند.

وی افزود: هزینه سفر در کاروان های شش و هفت شب به صورت زمینی حدود ۶ میلیون و ۴۰۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم با اشاره به تثبیت نرخ ارز برای سفرهای زیارتی در این دوره اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش بینی می شود تعداد متقاضیان افزایش یابد معاونت عتبات درفرصت باقیمانده تلاش کند که زمینه اعزام علاقمندان بیشتری به این سفر معنوی فراهم شود.

این جلسه با گزارش اکبر رضایی و حمیدرضا رهبری فر معاونان حج و عمره و توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت درباره تمهیدات اندیشیده شده برای ارائه خدمات درحوزه های مسکن، تغذیه و حمل و نقل و انتقال ارز حج ادامه یافت.

رضایی استقبال از نام نویسی حج پیش رو را بسیار خوب توصیف کرد و با اشاره به اینکه در مجموع ۸۰ درصد ثبت نام در کاروان ها تکمیل شده است، گفت: تاکنون نسبت آقایان و بانوان در کاروان ها ۴۷ و ۵۳ درصد می باشد.

وی افزود: در ادامه روند ثبت نام شرایط هر استان بررسی خواهد شد و در صورت وجود ظرفیت خالی، اولویت های جدید ثبت نام به صورت روز شماراعلام می شود.

در ادامه دکترسیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه خدمات درمانی به حجاج در مدینه منوره و مکه مکرمه و نحوه معاینات قبل از سفر و تزریق واکسن های اعلام شده توسط کشور میزبان به زائران حج پیش رو گزارش داد.

سرپرست حجاج ایرانی هم خواستار پیگیری لازم دراین خصوص از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد و تاکید کرد با مسئولان ذی ربط درعربستان نیز هماهنگی صورت گیرد تا از بدو ورود زائران خدمات مناسب به آنها ارائه شود.

از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه، گزارش سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص نشست روز گذشته با حضور وزیران راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مجموعه هواپیمایی در خصوص تامین پروازهای حج ۱۴۰۲ بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم تاکید کرد: هر چه سریعتر قرارداد با شرکت هواپیمایی و قیمت بلیط با پیگیری و اخذ مجوز لازم نهایی شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها