طرح برخورد با سارقان در پایتخت اجرا شد

روایت پلیس از سرنوشت موبایل و طلاهای سرقتی

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک نفر در تهران خبر داد و گفت: متهم به بهانه پرداخت وام ۱۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
کد خبر: ۱۳۹۹۲۹۲

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی اظهار داشت: بهمن ماه سال جاری، مرد جوانی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت مدعی شد، مرد جوانی با جعل عنوان مقام با نفوذ دولتی و اقدام به صحنه سازی با بهانه دریافت وام ۱۵۰ میلیارد تومانی از یک بانک در تهران، ۱۲ میلیارد تومان به عنوان پاداش از او دریافت و کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین و بررسی‌های تخصصی هویت متهم پرونده را شناسایی کردند.

وی افزود: کارآگاهان در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و روش‌های علمی مخفیگاه متهم را در غرب تهران شناسایی و متوجه شدند وی با پول‌هایی که کلاهبرداری کرده مقدار زیادی مواد مخدر خریده است.

گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌ های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت کردند.

این مقام انتظامی متذکر شد: کارآگاهان در بررسی‌های ابتدایی یک سلاح گرم، ۵ کیلوگرم تریاک، مقدار زیادی فشنگ جنگی، ۴ عدد بی سیم، ۲ عدد دستبند فلزی و ۸۰ سکه بهار آزادی از مخفیگاه متهم کشف کردند.

وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری ۱۲ میلیارد تومانی از مال باخته با جعل عنوان مقام با نفوذ دولتی اعتراف و شاکی در مواجه حضوری او را شناسایی کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها