معاون هماهنگ کننده‌ی سازمان بسیج مستضعفین، در تبیین ویژگی‌های مکتب سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی بزرگترین شخصیت تقریبیِ جهان اسلام است.
معاون هماهنگ کننده‌ی سازمان بسیج مستضعفین، در تبیین ویژگی‌های مکتب سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی بزرگترین شخصیت تقریبیِ جهان اسلام است.
کد خبر: ۱۳۹۸۵۹۹

هرمزگان-جام جمانلاین-سردار حسین معروفی معاون هماهنگ کننده‌ی سازمان بسیج مستضعفین، در چهارمین همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت، ضمن تبریک ایام بعثت نبی مکرم اسلام(ص)، گفت: بعثت بزرگترین حدوث تاریخی است که برای سعادت بشری انجام شده و پیامبر با ورودشان به مدینه منوره و تشکیل حکومت اسلامی، اسلام را منتشر کردند و برای تقویت آن از بین انصار و مهاجرین نیروی تحت عنوان بسیج ایجاد کردند تا بقای نهضت حفظ شود.

 

وی افزود: امام عظیم الشان ما بعد از ۱۴۰۰ سال حدوث آفریدند و پیامبرگونه اسلام ناب محمدی(ص) را احیا کردند، چرا که در فلسطین بیشترین کسانی که به اهالی غزه ظلم کردند هم ‌کیشان و هم مذهبان آن‌ها بودند اما امام راهی را ایجاد کرد که شهید سلیمانی که یک شیعه است بیشترین دفاع را از فلسطین داشته باشد.

 

سردار معروفی، با اشاره به حماسه ۲۲ بهمن، عنوان‌کرد: در عملیات والفجر ۸ دنیا را متحیر کردیم و امسال نیز با رمز مبارک یا امیرالمؤمنین(ع) ملت بزرگ ایران والفجر دیگری را با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن رقم زدند و مجددا دنیا را متحیر کردند.

 

معاون هماهنگ کننده‌ی سازمان بسیج مستضعفین، بیان‌کرد: هر قوم و ملتی را با عقبه‌ی آن می‌سنجند، همه‌ی ملت ایران دل در گرو اهل سنت دارند و آن‌هایی که می‌گویند اهل سنت ارادت به اهل‌بیت ندارند، اهل سنت را نشناخته‌اند؛ آن‌ها اهل‌بیت را دوست دارند و تنها نحوه‌ی ابرازشان متفاوت است‌.

 

وی با بیان اینکه دشمن پروژه‌ی انشقاق در قومیت‌ها را در دستورکار دارد، ابرازداشت: انقلاب اسلامی توسط یک قوم و یک مذهب به پیروزی نرسید، تمام اقوام به دعوت امام لبیک گفتند و انقلاب را به پیروزی رساندند و در جنگ قومیت‌ها که یک نمونه از آن در کردستان ایجاد شد مردم ۲۰ ماه از تمامیت خود دفاع کردند و دشمنان را بیرون کردند.

 

سردار معروفی با اشاره به دوران دفاع مقدس، اظهارداشت: در دفاع ۸ ساله همه اقوام و مذاهب سهیم هستند و بیشترین شهدای زن، مربوط به کردستان است در کردستان، گلستان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، تعداد زیادی شهید از اهل‌سنت تقدیم شده است.

 

معاون هماهنگ کننده‌ی سازمان بسیج مستضعفین تاکید‌کرد: دشمن شهید سلیمانی را شهید کرد و یک قلب را از کار انداخت اما قلب ۸۰ میلیون ایرانی قلب شهید سلیمانی شد و ۲۵ میلیون نفر زیر تابوت شهید سلیمانی زجه زدند و این حماسه را نیز تمام اقوام و مذاهب خلق کردند و در فتنه‌ی اخیر نیز همین ملت با هوشمندی فتنه‌ها را کنار زدند.

 

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بزرگترین شخصیت تقریبیِ جهان اسلام است افزود: ما با اهل‌سنت به حدی اشتراکات داریم که اگر بر آن‌ها تمرکز کنیم هیچ جایی برای بحث نخواهد ماند چنانچه طبق باور شهید سلیمانی با وحدت می‌توان قدرت نرم برای مسلمین تولید کرد که این یک قاعده‌ی مسلم است.

 

چهارمین همایش ملی نغمه‌سرایان اهل‌سنت در بندرعباس برگزار شد ونغمه سرایان از استانهای مرزی کشور در این همایش به اجرا پرداختند.

 

گفتنی است در دومین روز از این همایش گروه نغمه‌خوانی شهرستان بندرلنگه به نمایندگی از استان هرمزگان در چهارمین همایش ملی نغمه‌سرایان اهل‌سنت، به اجرای برنامه پرداخته و سرودی را در وصف اهل‌بیت علیهم السلام اجرا کرد.

 

همپنین نغمه‌خوانان، اهل سنت استان گیلان به زبان شیرین تالشی به اجرای سرود در چهارمین همایش نغمه‌سرایان اهل‌سنت پرداختند.

 

گروه مولودی‌خوانی استان کردستان  نیز به اجرای نغمه‌خوانی در چهارمین همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت پرداخت.

 

 در این همایش گروه مولودی‌خوانی اهل سنت استان گلستان  نیز  به اجرای برنامه پرداخت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها