طبق لایحه بودجه ۱۴۰۲ که امروز توسط رییس جمهور به مجلس تقدیم شد، ۸۳۸ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان منابع حاصل از مالیات پیش‌بینی شده که سهم ۵۹ درصدی نسبت به کل منابع بودجه دارد.
کد خبر: ۱۳۹۴۱۲۹

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۲، درآمد مالیاتی حدود ۸۳۸ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان برای سال آینده پیش بینی شده است که در بخش استانی ۶۱۰ هزار میلیارد تومان و در بخش ملی ۲۲۸ هزار میلیارد تومان است.

در لایحه بودجه ۱۴۰۲، واگذاری دارایی های مالی به ارزش ۲۹۴ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که منابع حاصل از فروش و واگذاری انواع اوراق مالی و اسلامی ۱۸۵ هزار میلیارد تومان، منابع حاصل از دریافت اصل وامها یک هزار و ۸۵۱ میلیارد تومان، منابع حاصل از واگذاری شرکت های دولتی ۱۰۶ هزار میلیارد تومان و منابع حاصل از برگشتی سالهای قبل یک هزار و ۱۴۸ میلیارد تومان است.

سهم تملک دارایی های مالی ۲۰۱ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان است که شامل اعتبارات موضوع واگذاری سهام به ارزش سه هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان، بازپرداخت اصل اوراق مالی ۱۷۳ هزار و ۵۰۸ میلیارد تومان، بازپرداخت اصل تسهیلات یک هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان، تعهدات پرداخت نشده سال های قبل پنج هزار میلیارد تومان است.

سهم خالص دارایی های مالی نیز ۹۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد.

این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها