«جام جم آنلاین» گزارش می دهد :

«دلار تلگرامی» قطعه ای از پازل جنگ اقتصادی

title
رصد فضای شبکه های اجتماعی و تاملی بر فضای میدانی بازار ارز بیانگر تلاش هایی برای قیمت سازی و ایجاد اختلال هدفمند در این بازار می باشد.
کد خبر: ۱۳۹۲۳۵۶

به گزارش «جام جم آنلاین»، بر اساس بررسی صورت گرفته، برخی از کانال های تلگرامی که با عنوان «قیمت لحظه ای دلار و ارز» به فعالیت مشغولند تلاش می کنند تا طی یک ادارک سازی، امنیت ذهنی بازار و جامعه را هدف قرار داده و مدعی افزایش قیمت لحظه به لحظه دلار در بازارهای غیررسمی شوند.

نکته قابل در این رابطه آن است که عمده این کانال ها از خارج از کشور بروزرسانی شده و می کوشند تا با مدد شبکه های اجتماعی ای همچون تلگرام بی ثباتی در بازار و اختلال در آن را پیگیری نمایند. به طور مثال در شرایطی که در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته، حتی در میدان غیررسمی که قیمت آن همیشه از بازار توافقی بالاتر است، قیمت دلار هرگز از مرز 40 هزار تومان رد نشد، این کانال ها تلاش داشتند تا این گزاره را برجسته و بُعد دهی کنند که مقاومت دلار در کانال 40 هزار تومان شکسته شده و باید در انتظار دلار 50 هزار تومانی بود.

«دلار تلگرامی» قطعه ای از پازل جنگ اقتصادی

تاملی بر این تلاش های هدفمند بیانگر آن است که جریانی خارج از کشور و در ادامه جنگ هیبریدی و اقتصادی، اختلال در بازار ارز، بی ثبات سازی در این بازار، خدشه دار ساختن فضای ذهنی و روانی جامعه و فعالان اقتصادی و بی افقی از آینده را در دستورکار خود داشته و عملا ذیل پروژه «دلار تلگرامی» به نبرد اقتصادی علیه زندگی و معیشت مردم می پردازند.

«دلار تلگرامی» قطعه ای از پازل جنگ اقتصادی

در این رابطه گرچه نمی توان از برخی تعلل ها و و جود پاره ای از مشکلات مدیریتی اغماض کرد اما عدم اقدام موثر در خصوص این کانال های تلگرامی می تواند، مشکلات مدیریتی را تشدید نماید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها