فیفا مبلغ ۲۳۷ میلیون یورو به باشگاه‌ها برای حضور بازیکنانشان در جام جهانی پرداخت می‌کند که منچسترسیتی با ۵.۳۶ میلیون یورو بیشترین رقم را برای بازیکنان خود دریافت خواهد کرد.
فیفا مبلغ ۲۳۷ میلیون یورو به باشگاه‌ها برای حضور بازیکنانشان در جام جهانی پرداخت می‌کند که منچسترسیتی با ۵.۳۶ میلیون یورو بیشترین رقم را برای بازیکنان خود دریافت خواهد کرد.
کد خبر: ۱۳۹۱۱۲۸

به گزارش جام جم آنلاین، فیفا برای هر یک از بازیکنان فوتبال که در جام جهانی شرکت می‌کنند، میلیون‌ها یورو به باشگاه‌های فوتبال پرداخت می‌کند؛ باشگاه‌هایی هم که بازیکنان حرفه‌ای در دو سال اخیر با آنها قرارداد بسته‌اند نیز از این پرداخت سود می‌برند.

بنا بر گزارش مارکا، در طول مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بیش از ۲۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو به ۴۰۰ باشگاه فوتبال از سراسر جهان پرداخت خواهد شد که در بررسی و تجزیه‌ و تحلیل‌های صورت‌ گرفته، ‌ بالاترین مبالغ پرداختی مربوط به منچسترسیتی، بارسلونا و بایرن‌ مونیخ است.

منچسترسیتی با ۵.۳۶ میلیون یورو بیشترین رقم را برای بازیکنان خود دریافت می‌کند و در صدر جدول قرار دارد.

پس از آن بارسلونا با ۵.۳۴ میلیون یورو، بایرن‌مونیخ ۴.۹۹ میلیون یورو، پاری‌سن‌ژرمن ۴.۶۵ میلیون یورو و منچستریونایتد با کمی کمتر از ۴.۶۵ میلیون یورو به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم قرار می‌گیرند.

لالیگا از بوندس‌ لیگا پیشی گرفت

در مقایسه لیگ‌های حرفه‌ای، باشگاه‌های لیگ برتری با اختلاف بیشترین مبلغ را دریافت خواهند کرد که در مجموع ۴۷.۹۹ میلیون یورو تا پایان جام جهانی برآورد شده است، لالیگا با ۲۶.۲ میلیون یورو در دومین رتبه قرار گرفته است و باشگاه‌های بوندس‌لیگا تقریباً سه میلیون یورو کمتر دریافت می‌کنند و با ۲۳.۷۶ میلیون یورو در رده سوم ایستاده‌اند.

با وجود آنکه تیم ملی ایتالیا در جام جهانی نبود؛ اما فیفا حدود ۲۰ میلیون یورو به یوونتوس پرداخت خواهد کرد و با این حساب چهارمین لیگ پردرآمد است. فرانسه با ۱۸.۵۳ میلیون یورو در رده پنجم قرار دارد.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها