فدارسیون جهانی فوتبال میزبان دوره بعدی رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ ها را به کشور مراکش اعطا کرد.
کد خبر: ۱۳۹۰۹۷۸

به گزارش جام جم آنلاین، جانی اینفانتینو رئیس فیفا امروز (جمعه) در یک نشست خبری از انتخاب مراکش به عنوان میزبان بازی‌ های جام جهانی باشگاه‌‌ ها در سال 2023 خبر داد.

جام جهانی باشگاه‌ها تورنمنتی است که قهرمانان باشگاهی قاره‌های مختلف جهان را روبه‌رو یکدیگر قرار می‌دهد و امسال نوزدهمین دوره این رقابت‌‌ها به میزبان مراکش برگزار می‌شود.

این در حالیست که کشور شمال غربی قاره آفریقا پیش از این هم دو دوره در سال‌های 2013 و 2014 میزبان جام جهانی باشگاه‌ها بوده که سال اول بایرن مونیخ و سال بعد از آن رئال مادرید قهرمان شدند.

تیم‌‌های راه‌یافته به جام جهانی باشگاه‌ها در سال 2019 شامل فلامنگوی برزیل (قهرمان جام لیبرتادورس آمریکای جنوبی)، رئال مادرید (قهرمان لیگ قهرمانان اروپا)، الهلال عربستان (فاتح لیگ قهرمانان آسیا)، سیاتل ساندرز (قهرمان باشگاه‌های کونکاکاف)، آوکلندسیتی نیوزیلند قهرمان باشگاه‌های اقیانوسیه، وداد کازابلانکای مراکش (قهرمان لیگ قهرمانان آفریقا) و رجا کازابلانکا (به عنوان نماینده کشور میزبان) می‌شوند.

جام جهانی باشگاه‌ها از روز اول ماه فوریه سال 2013 به مدت 10 روز برگزار می‌شود (12 تا 21 بهمن) و رئال مادرید با 4 قهرمانی رکورددار فتخ این تورنمنت است.

فیفا در همین حال میزبان دو دوره بعدی جام جهانی فوتبال ساحلی را هم معرفی کرد که بر این اساس، دوره بعدی این رقابت‌‌ها در سال 2023 در شهر دبی امارات و پس از آن در سال 2025 در کشور سیشل برگزار خواهد شد.

دیگر مصوبه فیفا که توسط اینفانتینو اعلام شد، شکل‌گیری دو تورنمنت جدید در بخش فوتبال بانوان بود که شامل جام جهانی باشگاه‌های بانوان و جام جهانی فوتسال بانوان بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها