مصرف فراتر از الگوی آب شرب به 81 میلیارد لیتر رسید
ضربه مهلک بدمصرف‌ها به منابع آب تهران

مصرف فراتر از الگوی آب شرب به 81 میلیارد لیتر رسید

سخنگوی صنعت آب از انجام پروازهایی برای باروری ابرها خبر داد و گفت: طعم و مزه و کیفیت آب تهران تغییر نکرده و آب سالم در شبکه توزیع می‌شود.
کد خبر: ۱۳۸۴۴۰۶

به گزارش جام جم آنلاین، «فیروز قاسم‌زاده» روز دوشنبه در نشست خبری و در پاسخ به ایرنا در باره وضعیت آب تهران افزود: زمانی که آب از چاه‌ها و منابع سطحی تأمین می‌شود فرایند کامل تصفیه بر روی آب ورودی انجام شده و پارامترهای لازم در آن اعمال و سپس وارد شبکه توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: اگر آبی که برای تصفیه وارد می‌شود از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشد تلاش می‌شود این آب به سطح استانداردهای لازم ارتقا داده شده و سپس به شبکه توزیع وارد شود.

منابع تامین آب طرح غدیر متنوع است

سخنگوی صنعت آب در باره تأمین آب طرح غدیر خوزستان هم گفت: تأمین آب این طرح از منابع متنوع است و هم از سد دز و هم از سایر منابع آب موردنیاز تامین می‌شود.

قاسم‌زاده درباره ذخایر استراتژیک سد دز، بیان کرد: استفاده از این ذخایر برای آب شرب منعی ندارد، ضمن آنکه باران‌هایی که خواهند بارید حجم مخزن این سد را پُر خواهد کرد.

وی ادامه داد: منابع استراتژیک ممنوعه تنها در ذخایر زیرزمینی است که اجازه برداشت هم ندارند.

سخنگوی صنعت آب درباره باروری ابرها افزود: سازمان مربوط به آن تشکیل شده و در حال انجام کارهای مطالعاتی است.

قاسم‌زاده از انجام پروازهایی برای باروری ابرها خبر داد و گفت: هنوز آثار این امور حاصل نشده و به‌محض نیاز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

هیچ‌گونه قطعی آب در همدان نداریم

وی در ادامه در باره کیفیت آب همدان هم گفت: آب باکیفیت پایین وارد شبکه این شهر نشده و شبکه بهداشت کیفیت آن را تأیید کرده است.

سخنگوی صنعت آب خاطرنشان ساخت: یکی از ایستگاه‌های پمپاژ آب دچار اشکال فنی شد که این اشکال برطرف شده است و در زمان حاضر هیچ‌گونه قطعی آب در همدان نداریم.

آغاز بارندگی‌های مناسب از هفته آینده

قاسم‌زاده ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها براین‌اساس است که هیچ‌گونه قطعی آبی در بخش خانگی در پاییز نداشته باشیم، ضمن آنکه هیچ شهری در زمان حاضر در وضعیت تنش آبی نیست؛ اما برای ۱۳۲ شهر، طرح‌های آبرسانی اضطراری مدیریت ریسک تعریف کرده‌ایم تا درصورتی‌که این شهرها در شرایط تنش آبی قرار گرفتند، اجرای این طرح‌ها، راهگشا باشد.

وی گفت: از هفته آینده بارندگی‌های مناسبی در کشور آغاز می‌شود که امیدواریم بخشی از کاهش بارش‌ها را جبران کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها