کتاب «به من نگو فرمانده» منتشر ‌شد

یزد- سرپرست حوزه هنری یزد کتاب «به من نگو فرمانده» روایت زندگی و رزمندگی سردار شهید «محمود حاج مهدی‌ئی» به همت حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شد.
کد خبر: ۱۳۸۱۸۶۲

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ، محمدصادق کوچک‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: این اثر به قلم نجمه‌السادات موسوی‌بیوکی نویسنده یزدی، روایتی از زندگی و مجاهدت‌های سردار شهید مهندس «محمود حاج مهدی‌ئی» از فرماندهان یزدی یگان‌ مهندسی ـ رزمی دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه این شهید گرانقدر به روایت همرزمانش در زمان شهادت، فرمانده لشکر حضرت بقیه‌الله (عج) بود، افزود: این رزمنده جهادگر همچنین معاونت عملیاتی قرارگاه مهندسی ـ رزمی «صراط ‌المستقیم» را بر عهده داشت و با حضور فعال در عملیات‌های مختلف و اتخاذ تمهیدات مهندسی و پشتیبانی، منشأ خدمات فراوانی در دفاع مقدس بود.

کوچک‌زاده با قدردانی از همکاری بی‌دریغ خانواده­ و هم‌رزمان شهید در گردآوری و تدوین این اثر گفت: این زندگی‌نامه داستانی همچنین به خدمات و فعالیت‌های واحد مهندسی ـ رزمی و نقش مؤثر و مجاهدت‌های مهندسان و جهادگران در دفاع مقدس اشاره دارد.

سرپرست حوزه هنری استان افزود: در این اثر بخشی از سبک زندگی، منش، شخصیت، سوابق و رویه شغلی این شهید والامقام از زبان همسر، خواهر، برادرها، دوستان، اساتید، هم‌رزمان و همکارانش روایت شده است.

کوچک‌زاده با بیان اینکه خالق این اثر از رویش‌های جوان و مستعد کارگاه‌های داستان و رمان‌نویسی حوزه هنری یزد است، گفت: نویسنده با نثری ساده، روان، جذاب، شیرین و خودمانی سعی کرده موضوع کتاب را برای همه مخاطبان ملموس و قابل فهم کند.

کتاب «به من نگو فرمانده» در 280 صفحه و شش فصل به همراه عکس‌ها و نامه‌ها به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر به بازار کتاب عرضه شده است.

دل کندن، کوه بی‌پژواک، فقط یک بار به خاطر من، از میز تا خاکریز، جاده از زمین تا آسمان و ماهت بمیرد آسمان فصل‌های این کتاب‌اند.

این اثر با همکاری حوزه هنری یزد و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تولید شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها