۹۳.۳ درصد جمعیت استان همدان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان با اشاره به اینکه سه میلیون و ۲۳۶ هزار و ۷۳۳ دُز واکسن کرونا تاکنون در استان تزریق شده است، گفت: در مجموع ۹۳.۳ درصد افراد بالای ۱۲ سال این استان نوبت اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند.
کد خبر: ۱۳۸۱۴۹۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان، حمید پورحسینی اظهار داشت: همچنین ۸۳.۹ درصد از جمعیت این گروه سنی در استان همدان نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: میزان تزریق نوبت اول واکسن کرونا در جمعیت بالای ۱۸ سال استان هم ۹۳.۳ درصد است.

پورحسینی افزود: درصد واکسیناسیون این گروه سنی در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا ۸۵.۴ درصد و در نوبت سوم ۴۸.۴ درصد است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان در خصوص واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان نیز افزود: ۹۵.۲ درصد از جمعیت این رده سنی نوبت اول و ۸۳.۶ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گفته پورحسینی، همچنین ۲۶.۳ درصد گروه سنی پنج تا ۱۱ سال در استان همدان نوبت اول و ۱۳.۴ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان اظهار داشت: ۱۰۰ درصد مادران باردار در استان، نوبت اول واکسن کرونا و ۹۸.۲ درصد نیز نوبت دوم را تزریق کرده اند.

پورحسینی گفت: مجموع موارد مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در استان همدان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون ۱۱۵ هزار و ۱۳۲ نفر، موارد مثبت بستری ۳۴ هزار و ۵۸۸ بیمار، بهبود یافتگان ۳۱ هزار و ۳۷ نفر و موارد مثبت فوتی سه هزار و ۴۰۷ نفر است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، چهار شهرستان تویسرکان، ملایر، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها