امام جمعه تبریز گفت: احیای راهپیمایی و جلوه کنگره حسینی رنگ و جان تازه به اسلام و دنیا داده است؛ روشن است که اربعین یک صف‌آرایی دیپلماتیک علیه جریان‌های زر و زور است.
کد خبر: ۱۳۷۸۶۸۰
به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه مهدی‌یاوری و مهدی باوری (نهضت انتظار) پیوست فرهنگی اربعین اباعبدالله حسین(ع) است، اظهار کرد: شکل‌گیری درک صحیح از نهضت امام حسین(ع) و نوعی بیداری اسلامی متاثر از گسترش پیام عاشورا بین شیعیان و مرهون انقلاب اسلامی ایران است. 

وی ادامه داد: الگوی گفتمان مقاومت اسلامی عامل دوم این پدیده (اربعین) است و امروز در سطح دنیا مسلمانان متوجه شده‌اند که ظرفیت و توانایی وجود دارد که در صورت استفاده از آن می‌توان هر شرایط تلخ و ناگوار را تغییر داد. 

وی با بیان اینکه مهدی‌یاوری و مهدی باوری (نهضت انتظار) پیوست فرهنگی اربعین اباعبدالله حسین(ع) است، افزود: یکی از اهداف برپایی تجمع اربعین بحث انتظار است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: اربعین با اینکه به رخ کشیدن عظمت و قدرت اسلام ناب محمدی(ص) و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان داخلی و خارجی است اما به آن هدف عالی خود نرسیده است. 
وی بیان کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی یک حرکت سیاسی و عبادی است؛ هر چند برخی‌ها تلاش دارند تا بخش سیاسی را از این پدیده بگیرند و صرفا آن را از بعد احساسی معرفی کنند. 

وی با تاکید بر اینکه معرفی سکولار نامیدن این حرکت و خالی کردن از محتوای انقلاب یکی از اهداف دشمن است، گفت: نقش‌آفرینی خواص جامعه، حرکت علما و روحانیون و هیأت‌ها منجر می‌شود تا این مراسم از هر گونه آسیب در امان نگه ‌داشته شود. 

وی بیان کرد: مداحان، علما و مسئولان موکب‌ها دقت کنید؛ هر حرکتی که در مراسم اربعین ایجاد می‌شود وحدت‌آفرین است. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی متذکر شد: اگر همه ملت‌های اسلامی با هم باشند و دل آنها نسبت به هم صاف باشد، می‌بینید که در دنیا چه اتفاق‌هایی می‌افتد. 

وی گفت: این راهپیمایی چه عزتی برای دنیای اسلام رقم زده است که این زیر سایه وحدت است. 

وی ادامه داد: احیای راهپیمایی و جلوه کنگره حسینی رنگ و جان تازه به اسلام و دنیا داده است؛ روشن است که اربعین یک صف‌آرایی دیپلماتیک علیه جریان‌های زر و زور است. 

امام جمعه تبریز گفت: امسال رهبران جریان مقاومت با تدارک گسترده امنیتی قدرت نمایی عظیمی را نشان خواهند داد.

وی اضافه کرد: مراسم اربعین نشان دهنده جلوه اسلام ناب محمدی(ص) و درهم تنیدگی دین و سیاست است. 

وی گفت: درسی که اربعین به ما می‌دهد این است تا یاد شهادت در برابر طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داریم.
 
وی اضافه کرد: آموزه‌های مهم حسینی اراده عبور آگاهانه از تاریکی و صلابت و شکیبایی و امیدواری است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه به اهمیت سفر وزیر خارجه به آفریقا اشاره کرد و گفت: ارسال بخشی از محموله فروخته شده یک میلیون دز واکسن برکت به این کشور از برکات این سفر است. 

وی ادامه داد: با توجه به اتمام منابع بسیاری از مواد اولیه ارزشمند دنیا امروز آفریقا از غنای بالایی در تامین مواد اولیه دارد و ایران می‌تواند با تهاتر کالا وخدمات تکنولوژیک از این منابع بهره ببرد. 

وی گفت: آفریقا ظرفیت فراوانی دارد و دولت سیزدهم مسیر تعامل را با این قاره در پیش قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شرط لازم برای احیای برجام، بسته شدن پرونده‌های ادعایی آژانس است، اظهار کرد: همچنین ایران تاکید کرده است که برای شروع برجام باید تضمین منافع اقتصادی داده شود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: گویا آمریکا تلاش دارد تا با پیش کشیدن پرونده‌های ادعایی و دخیل کردن ادعاهای صهیونیست‌ ها، بار هزینه و تعهدات خود را کم کند. 

وی خاطرنشان کرد: البته تیم قبلی مذاکره کننده نیز بر اساس رویکرد اقدامات لازم را انجام داده است، ولی آنچه از مواضع مردم می‌توان فهمید، رویکرد و ابتکارات و پیشنهادات تهران در این دو دوره مذاکره سبب شده تا فریاد ترس و وحشت آنها (غرب) به آسمان برود.

وی با اشاره به اهمیت سفر وزیر خارجه کشورمان به آفریقا، گفت: ارسال بخشی از محموله فروخته شده یک میلیون دوز واکسن برکت از دستاوردهای این سفر است. 

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به مناسبت هفته به سالروز تشکیل پدافند هوایی اشاره کرد و گفت: هیچ پرنده‌ای بدون رصد و پایش پدافند هوایی کشور در آسمان ایران پر نمی‌زند؛ پدافند هوایی به عنوان اولویت اول دفاع رزمی با وجود تمام تحریم‌ها، انقلاب کرده است. 

وی در پایان تاکید کرد کرد: پهپادهای ما به کشورهای دیگر از جمله روسیه صادر می‌شود و ما به نیروهای مسلح خود افتخار می‌کنیم.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها