برگ زرین دیگری از افتخارات مجموعه دارو سازی زهراوی رقم خورد

دریافت پروانه تولید «کپسول نرم روآکوتان» تحت لیسانس ROCHE سوئیس

مدیرعامل انجمن خیریه پژواک تبریز گفت: درمان بیماران سرطانی در آذربایجان شرقی که روز به روز در حال افزایش است، نیازمند کمک های مردمی می‌باشد.
کد خبر: ۱۳۷۸۳۶۹
به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان شرقی، علی اکبر خازن روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، هزینه های بسیار هنگفت و سرسام آور درمان انواع سرطان را یکی از مشکلات اصلی و محوری بیماران مزبور دانست و افزود: بدون تردید تامین چنین هزینه هایی از عهده اغلب بیماران مبتلا خارج است و بدون کمک های مردمی نمی توان در جهت برآورده کردن نیازهای این بیماران اقدام کرد.

وی تعداد اعضای کنونی مددجوی انجمن پژواک در آذربایجان شرقی را ۳ هزار و ۱۰۵ نفر اعلام و اضافه کرد: بیش از ۴۶ درصد از این تعداد در شهرستان تبریز و بقیه در سایر شهرستان های ۲۱ گانه استان زندگی می کنند و حتی تعدادی از آنها نیز از سایر استان های همجوار از خدمات انجمن بهره مند می شوند.

خازن با بیان اینکه مددجویان انجمن را کودکان زیر ۱۰ سال تا افراد بالای ۹۰ سال را شامل می شود، بیشترین فراوانی این مددجویان را بین سنین ۴۰ تا ۵۰ و سپس ۵۰ تا ۶۰ سال اعلام کرد و یادآور شد: بر اساس آخرین آمارهای موجود بیشترین نوع سرطان در آذربایجان شرقی سینه و پستان و بعد از آن سرطان دستگاه گوارشی است.

وی شناسایی، حمایت و راهنمایی بیماران به مراکز تخصصی و درمانی، پرداخت ۵۰ درصد هزینه های داروئی، پرداخت تمامی هزینه های رادیوتراپی و سونوگرافی، ماموگرافی و سی تی  اسکن و ام آر آی، پرداخت ۷۰ درصد هزینه های آزمایشگاهی، خدمات رایگان مشاوره روان شناسی، تغذیه، حقوقی، تحصیلی و تربیتی، غربالگری رایگان خانواده های بیماران مبتلا به سرطان تحت پوشش انجمن به منشور پیشگیری و تشخیص زودرس، اسکان رایگان بیماران شهرستانی مراجعه کننده به مراکز درمانی به همراه سه وعده غذایی در تبریز و تهران، اهدای بسته های حمایتی و معیشتی و کیسه های کلستومی و پوشک را از جمله خدمات انجمن پژواک بیان کرد.

خازن تامین هزینه های رادیوتراپی از سوی انجمن را جزو خدمات مهم برشمرد و یادآور شد: هزینه های بیش از ۲ میلیون تومانی هر نوبت استفاده از این دستگاه که شاید برای هر بیمار بیش از ۳۰ بار نیز تجویز شود، بسیار سخت و هنگفت است که در این رابطه انجمن تلاش می کند هزینه های مربوطه را تا حد توان تامین و پرداخت کند.

وی با اشاره به مشکلات مراکز درمانی آذربایجان شرقی در خصوص خرابی دستگاه رادیوتراپی، اظهار داشت: برای رفع این مشکل طبق تفاهم نامه ای که بیان انجمن پژواک با انجمن مهرانه زنجان بسته شده است، بیماران تحت پوشش به این شهر اعزام  می شوند که تمامی خدمات ان رایگان بوده و ۳ وعده خذا و چند روز اسکان نیز بر عهده انجمن مهرانه می باشد.

خازن از دعوت تعداد ۵۰۰ نفر از بستگان بیماران سرطانی آذربایجان شرقی جهت غربالگری خبر داد و افزود: تعداد ۳۸۷ نفر نیز به صورت داوطلبانه در غربالگری حاضر شده و ۲۱۰ نفر به سونوگرافی و ۸۰ نفر نیز به ماموگرافی معرفی شدند که هزینه های بالغ بر ۴۰ میلیون تومان داشته است که از این جمع تعداد ۴ نفر به طور قطع گرفتار سرطان شده اند.

وی از اختصاص ساختمان سابق بیمارستان ذکریای تبریز در خیابان بهادری به انجمن خیریه پژواک خبر داد و گفت: ایجاد کلینیک درمانی در این مرکز با نوسازی ساختمان آغاز شده است که تمامی خدمات آن به صورت رایگان خواهد بود که در آن درمانگاه تخصصی داخلی، شیمی درمانی، تصویربرداری پزشکی، داروخانه تخصصی، آزمایشگاه تشخیص پاتوبیولوژی، بخش های آندوسکوپی، کولونوسکوپی، برونوسکوپی و بخش دندانپزشکی ایجاد و راه اندازی می شود.

مدیرعامل انجمن خیریه پژواک خواستار معرفی این انجمن از سوی رسانه های گروهی برای شناسایی بیشتر آحاد مردم شد و ادامه داد: شماره حساب های بانک ملی و ملت آماده دریافت کمک های نقدی مردم بوده و سایر کمک های مردمی نیز با مراجعه به دفتر انجمن واقع در چهارراه شهید بهشتی مجتمع تجاری ایپک قابل دریافت است.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها