رهبر جریان صدر عراق:

از ملت عراق عذرخواهی می‌کنم

رهبر جریان صدر عراق به ناآرامی‌ها و درگیری‌های خونین دیروز و امروز در این کشور واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۳۷۸۳۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، «سید مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، لحظاتی پیش با حضور در یک نشست خبری در محل اقامتش در نجف اشرف، به ناآرامی‌ها و درگیری‌های خونین دیروز و امروز در عراق واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق، وی امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آگوست) تصریح کرد: من از آنچه در عراق اتفاق می‌افتد، بسیار ناراحتم. از ملت عراق عذرخواهی می‌کنم. تنها متضرر اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، عراقی‌ها هستند.قاتل و مقتول هر دو در آتش هستند.

سید مقتدی الصدر تاکید کرد: کشور من پس از اینکه اسیر فساد شد، با تأسف فراوان، اسیر فساد و خشونت شد. چه بد انقلابی است که خشونت و قتل مخدوش شده است. این انقلاب نیست.

رهبر جریان صدر تصریح کرد: وطن امروز اسیر فساد و خشونت است. ما امیدوار بودیم که اعتراضات مسالمت آمیز باشد نه با اسلحه. انقلابی که با خشونت مخدوش باشد، انقلاب نیست. من اکنون از انقلاب جریان صدر انتقاد می‌کنم. ..سرایا السلام شبه نظامیانی بی شرم هستند.من از نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی که بی طرف ایستادند، تشکر می‌کنم. از فرماندهی کل نیروهای مسلح نیز قدردانی می‌کنم.

وی از «سرایا السلام» و کلیه تحصن‌کنندگان مقابل پارلمان در منطقه سبز عراق خواست که طی ۶۰ دقیقه آینده به این تحصن پایان دهند و عقب‌نشینی کنند و گفت: «اگر جریان صدر در عرض ۶۰ دقیقه آینده از تحصن خارج نشود، من از جریان صدری برائت می‌جویم و موضع دیگری خواهم گرفت».

رهبر جریان صدر ادامه داد: «من فقط یک شهروند عراقی هستم و کناره گیر‌ی‌ام از صحنه سیاسی قطعی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره تماس‌ها با سایر رهبران سیاسی گفت: «هیچ تماسی با گروه‌های سیاسی وجود ندارد. من به طور کامل سیاست را ترک کرده‌ام و بار دیگر به آن بر نمی‌گردم من مطیع مرجع خود، [آیت‌الله سید کاظم حسینی] حائری هستم».

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها