تقدیر سخنگوی دولت از استاندار و مدیران ارشد استان مرکزی

نقدینگی در کشور در 8 سال گذشته 8 برابر شده است

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم گفت: طی هشت سال منتهی به شهریور ۱۴۰۰ حجم نقدینگی در کشور 8 برابر شد یعنی از ۴۶۰ هزار میلیارد تومان به بیش از 4 هزار هزار میلیارد تومان رسید.
کد خبر: ۱۳۷۷۶۸۹

به‌گزارش جام جم آنلاین از استان مرکزی، علی بهادری جهرمی در حاشیه سفر به استان مرکزی در اراک و در جمع خبرنگاران با اشاره به گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دولت و شهدای گلگون کفن ترور در کشور اظهار داشت: کشور ما یکی از کشورهایی است که قربانی تروریست بوده به طوری که شهدای دولت از همین شهدای ترور بوده و امسال به مناسبت هفته دولت که سالگرد شهادت شهیدان رجایی و شهید باهنر است هیئت دولت در ایام هفته دولت تصمیم گرفت در راستای سیاست در میان مردم بودن و گفت‌وگو و تعامل دوسویه با مردم همه اعضای هیئت دولت در طول این هفته هرکدام حداقل دو استان را سفر کنند و از نزدیک نکات و مشکلات را بشنوند و ببینند و همفکری با مدیران و مسئولان استان داشته باشند و بتوانند انتقال دهنده مسائل و مشکلات استان در  مجموعه هیئت دولت باشند.

وی افزود: امیدواریم هفته دولت بهانه‌ای باشد برای اینکه هم مسائل استان‌ها و شهرستان‌ها با سرعت بیشتر  در تهران قابلیت پیگیری داشته باشد و هم تعامل دوسویه میان مردم و دولت و مسئولانی که در سطح هیئت وزیران تصمیم‌گیری می‌کنند صورت گیرد و هم مشکلات و مفاهیم به صورت عینی درک شود و امکان انتقال پیام نگاه دولت به مردم بیشتر وجود داشته باشد.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم تصریح کرد: توفیقی برای ما ایجاد شد تا در استان بزرگ معنوی و مفاخر پرور استان مرکزی در حضور استاندار محترم استان حضور پیدا کنیم، خدارو شکر ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی بسیاری در استان مرکزی وجود دارد و در راس اینها ظرفیت سرمایه انسانی گسترده‌ای از مفاخر بزرگی که در ذهن همه ما وجود دارد در این استان شکوفا شده‌اند و خدماتی را در سطح ملی و ببن‌المللی داشتند.

بهادری جهرمی عنوان کرد: امیدواریم که دولت با حمایت جدی‌تر  از ظرفیت‌های نخبگانی و نیروی انسانی مناطق مختلف در جهت حل مسائل این کشور و مرز و بوم هرچه بیشتر و بهتر  فعال‌تر پویا باشد و بهره‌مند شود.

وی بیان کرد: طی هشت سال منتهی به شهریور 1400 حجم نقدینگی در کشور هشت برابر شد یعنی از 460 هزار میلیارد تومان به بیش از چهار هزار هزار میلیارد تومان رسید و این حجم نقدینگی تورم زیادی را به وجود آورده که این تورم مستمر وجود دارد چراکه این نقدینگی وجود خارجی دارد و تا زمانی که نتوان نقدینگی را هدایت کرد و به سمت رشد اقتصادی جهتش داد رشد این تورم وجود دارد و تورمی که استمرار پیدا کرده سبب می‌شود قدرت خرید مردم و بازنشستگان کاهش پیدا کند.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم ادامه داد: خدا را شاکریم در حوزه بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین کارمندانی که حداقل بگیر بودند چه در حوزه کارمندان و چه در حوزه کارگران افزایش 57درصدی اتفاق افتاد که این افزایش حقوق بی‌سابقه بود و بیشتر از میزان تورم بود و به نوعی می‌تواند جبران کننده بخشی از فشاری باشد که تورم در سه الی چهار سال اخیر به مردم وارد کرده است. 

بهادری جهرمی اضافه کرد: جبران هزینه‌های زندگی برای سایر سطوح کارمندان کمتر اتفاق افتاده بود که اخیرا سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه در خصوص فرمتی به توافق رسیدند به جهت اینکه به میزانی بتوانند تعدیل کنند و افزایش حقوقی را برای کارمندان و بازنشستگان داشته باشند ولی جزئیات این توافق هنوز نهایی نشده و در جلسات هیئت دولت و جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی در حال بحث است.

وی خاطرنشان کرد: اصل اینکه  کمکی در سقف منابع شود مورد پذیرش همه دولت مردان است بنابراین افزایش حقوق  صورت می‌گیرد ولی اینکه منابع چگونه تامین شود مشخص نیست و این افزایش حقوق نباید منجر به افزایش تورم شود چون اگر افزایش حقوق داشته باشیم ولی به واسطه خلق پول افزایش داشته باشد مانند سیستم و روال و فرایند معیوب گذشته می‌شود که با خلق پول تورمی ایجاد می‌کنیم که این افزایش حقوق مستهلک می‌شود و عملا افزایش حقوقی ایجاد نشده است.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم عنوان کرد: بنابراین باید چکش‌کاری صورت گیرد و میزان افزایش حقوق به گونه‌ای باشد که تورم‌زا نباشد و منابع آن پیش‌بینی شود و در کوتاه مدت بتواند به جمع‌بندی نهایی برسد و خبرخوشی برای  کارمندان و بازنشستگان لشکری و کشوری باشد.

بهادری جهرمی بیان کرد: مهمترین دستاورد دولت در میان مردن بودن و برداشتن فاصله بین مردم و دولت که ما با پشت میز نشستن این فاصله را حس نکنیم و در دل مردم و در میان مردم و در کوچه خیابان‌های کشور چه می‌گذرد و از سوی دیگر مردم مشکلات و مسائل کشور را احساس نکنند که این یکی از معضلات اساسی ما در  دوره‌های گذشته بود که خداروشکر این دولت با جهت‌گیری جدی و گفتمانی که برای دولت حاکم است و خود را متعلق به مردم می‌داند و مردم را حاکمان اصلی کشور می‌داند تا حدودی بطرف شده البته این مسیر باید مستمر و همچنین از سوی همه مقامات با جدیت پیش‌رود تا حلال مشکلات مردم کشور باشد چراکه اگر مردم میدان‌دار امور باشند به طور حتم مشکلات حل می‌شود.

وی تصریح کرد: البته از دستاوردهای حوزه سلامت به ویژه کاهش چشم‌گیر فوتی‌های کرونایی که در شهریور 1400 با آمار فوتی 700 هزار نفر در روز مواجه بودیم که از اینگونه مواهب الهی نباید غافل باشیم که آن هم نتیجه با هم بودن و در کنار هم بودن و حضور مردم در صحنه است که اگر مردم از تزریق واکسن استقبال نمی‌کردند و با سیاست‌های دولت همکاری و همیاری نداشتند به طور قطع این دستاوردها محقق نمی‌شد.

مسیر امامین انقلاب اسلامی راهگشای مشکلات کشور است

به گزارش جام جم آنلاین، پس از استقبال رسمی در پاویون استانداری مرکزی، سخنگوی دولت به شهرستان خمین، زادگاه بنیانگذار بکیر انقلاب اسلامی ایران سفر کرد که در آنجا ضمن افتتاح پروژه‌های این شهرستان، ضمن حضور در گلزار شهدای خمین به مقام شهدای این شهرستان ادای احترام کرده، با خانواده یکی از شهدای این شهرستان 1000شهید دیدار و سپس از بیت تاریخی امام راحل در خمین دیدن کرد.

"علی بهادری جهرمی" سخنگوی دولت همچنین در حاشیه بازدید از شهرستان خمین و دیدار با خانواده معظم شهید مهدی حاج محمدی اظهار داشت: نام خمین به‌گونه‌ای در کشور  نمایان شده که هر کسی در جای جای کشور آن را می‌شنود ناخودآگاه درنگی برآن دارد و با تامل و حساسیت بیشتری از آن گذر می‌کند چراکه همه ما مدیون نام بزرگ امام خمینی(ره) هستیم و افتخار شهر هم براین است که این شهر به نام امام راحل مزین شده و نقش بسته است.

وی افزود: افتخار ما این است شهرستان خمین مانند نگین بدرخشد چراکه نشان‌دهنده ارادت مردم به این نام و این آوازه است.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و دبیر هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: مسیر حرکت درجهت کاهش حل مسائل و مشکلات حرکت در مسیر امام و رهبری است و فاصله‌ گرفته شده نتیجه آن شده مواردی که در آمار مشاهده می‌شود اگر در مسیر حرکت می‌شد توجه به شهرها، روستاها و مناطق کمتربرخوردار، توسعه عدالت اجتماعی، سفر به مناطق مختلف و مشاهده ظرفیت‌ها وجود داشت.

بهادری جهرمی تصریح کرد: تاکید ریاست جمهور تکریم و ادای احترام به خانواده شهدا و شنیدن مسائل و مشکلات آنها است، گره مشکلات کشور با دعای مادران شهدا باز می شود.

وی بیان کرد: یکدستی ، همراهی و همدلی مسئولین مسیر توسعه و پیشرفت را به ریل خود باز می گرداند و هم اکنون هم در مرکز و هم در استان مرکزی شاهد این مسئله هستیم.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و دبیر هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: دغدغه مسئولین استان برای پیگیری مشکلات و توسعه قابل تقدیر است و اگر مشکلاتی نظیر راکد ماندن کارخانجات و عدم استفاده از ظرفیت‌های اشتغال کارخانجات بزرگی مثل آذرآب و هپکو نتیجه از ریل خارج شدن و فاصله گرفتن از بیانات مقام معظم رهبری است.

بهادری جهرمی اضافه کرد: مسیر امامین انقلاب اسلامی راهگشای مشکلات کشور است و دولت با عزم راسخ و جدیت کامل در این مسیر گام برمی دارد همچنین در این مسیر نیازمند دعای خیر خانواده معظم شهدا هستیم.

انتهای پیام/

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها