رمانده انتظامی ساوه از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می کرد، خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۷۲۹۶

ساوه و زرندیه به گزارش جام جم آنلاین : سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی اظهار کرد: در تحقیقات صورت گرفته کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ساوه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای در اینستاگرام که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات می‌کرد شناسایی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی لازم توسط کارشناسان پلیس، هویت متهم سایبری شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی احضار شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه عنوان کرد: پس از حضور متهم در پلیس اطلاعات، طی تحقیقات مقدماتی، در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه بود که در مواجهه با مستندات به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در شبکه‌های اجتماعی اعتراف کرد.

سرهنگ عیسی آبادی با اشاره به ماده ۶۹۸ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی بیان کرد: برابر قانون هر کس به قصد ضرر زدن به دیگران یا تشویش اذهان عمومی اقدام به بیان اکاذیب کند مجرم محسوب می‌شود و مجازات متناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه کاربران اینترنتی باید نسبت به قوانین فعالیت در فضای مجازی، آگاهی داشته باشند، تصریح کرد: شهروندان در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش نمایند.

خبرنگار : مژگان زمانی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها