«جام‌جم» تاثیر افزایش کمی آثار ترجمه در حوزه کودک و نوجوان را بررسی می‌کند

ادبیات کودک در سیطره سبک زندگی غربی

فوق تخصص نوزادان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز

شیر مادر، سالانه ناجی هزاران کودک می شود

فوق تخصص نوزادان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: شیر مادر کاملترین غذا و مهمترین محافظ نوزادان در برابر انواع بیماری‌ها است.
کد خبر: ۱۳۷۶۴۸۷

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

جشنی مطلق، افزود: تغذیه با شیر مادر هر ساله جان تعداد زیادی از کودکان را نجات می‌دهد و میلیون‌ها کودک از ابتدا به بیماری‌های شایع قابل پیشگیری حفاظت می‌کند و سبب استحکام روابط عاطفی مادر و کودک شده و نقش مهمی نیز در سلامت مادران ایفا می‌کند.

فوق تخصص نوزادان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: هر سنی از دوران جنینی نوزاد، شیرمادر متناسب با نیاز‌های آن دوره تغییر یافته و حتی در صورت بروز زایمان پیش رس شیر مادر متناسب با نیاز‌های همان سن نوزاد ترکیبات کافی را درخود جای داده است.

جشنی با بیان این که شیر مادر امنیت غذایی شیرخواران و کاهش هزینه‌های ابتلا و بستری کودکان و همچنین تکامل شخصیت روانی و اجتماعی کودکان را به همراه دارد، گفت: شیر مادر باعث افزایش ضریب هوشی می‌شود.

فوق تخصص نوزادان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: در بررسی تغییرات کمی و کیفی شیر مادر به این نتیجه رسیدند که شیر مادر متناسب با سن نوزاد و برای نوزاد نارس نیز بهترین انتخاب است.

جشنی گفت: آغوز باعث افزایش رشد و حفظ سلامت در نوزادان تازه متولد شده می‌شود، تحقیقات فراوانی نشان می‌دهند که باعث کاهش عفونت‌ها و همچنین بهبود سلامت دستگاه گوارش و روده در طول زندگی می‌شود.


http://jamejamonline.ir

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها