منابع رسمی سوریه با انتشار تصاویر جدیدی خبر دادند که آمریکا ده‌ها کامیون حامل سوخت سرقت‌شده از سوریه را به کشورهای مجاور قاچاق کرده است.
کد خبر: ۱۳۷۶۱۹۷

به گزارش جام جم آنلاین، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ظهر امروز (شنبه)، خبر داد که آمریکا محموله نفتی جدیدی را از سوریه به کشورهای مجاور قاچاق کرده است.

سانا با انتشار تصاویری به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که آمریکا ۸۹ تانکر حامل نفت سرقت‌‌شده از میدان‌های نفتی منطقه «الجزیره» (شمال شرق) را از سوریه خارج کرده است.

وزارت نفت سوریه در نهم ماه آگوست در گزارشی درباره میزان تولیدات نفتی این کشور اعلام کرد نیروهای اشغالگر آمریکا و مزدوران آن‌ها - شبه‌ نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد)- روزانه ۶۶ هزار بشکه نفت سوریه یا به عبارتی حدود ۸۳ درصد از تولیدات روزانه نفت این کشور را از میدان‌های نفتی اشغال شده در شرق سرقت می‌کنند و به پایگاه‌های خود در عراق منتقل می‌کنند.

بر اساس داده‌های این وزارتخانه، حوزه نفت سوریه از ابتدای جنگ تا اواسط سال جاری حدود ۱۰۵ میلیارد دلار در نتیجه عملیات سرقت نفت توسط آمریکا متحمل خسارت‌های سنگین شده است.

وزارت نفت سوریه همچنین اشاره کرده بود که افزون بر خسارت‌های مادی وارده به حوزه نفت این کشور، اقدامات آمریکا و شبه‌نظامیان وابسته به این کشور در سوریه تلفات جانی نیز به همراه داشته به‌نحوی که ۲۳۵ نفر کشته، ۴۶ نفر زخمی و ۱۱۲ نفر ربوده شده‌اند.

منابع محلی سوریه بارها گزارش داده‌اند که نیروهای آمریکایی مستقر در شرق این کشور محموله‌های نفتی و غلات سوریه را به کشورهای مجاور قاچاق می‌کنند.

آمریکا طی یک دهه جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه‌نظامیان جدایی‌طلب در این کشور حمایت کرده و مناطق نفت‌خیز سوریه را به اشغال خود در آورده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ‌آمریکا پیشتر در اظهاراتی به صراحت گفته بود که حضور نظامیان این کشور در سوریه به خاطر چاه‌های نفت است.

عکس | تداوم سرقت نفت‌ سوریه توسط آمریکا

عکس | تداوم سرقت نفت‌ سوریه توسط آمریکا

 

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها