ملی‌ پوش آمریکایی دستگیر شد

عکس | رسوایی بزرگ برای یانکی‌ ها در روسیه

پلیس روسیه از زندانی شدن بسکتبالیست مطرح آمریکا خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۵۴۲۱

به گزارش جام جم آنلاین، بریتنی گرینر ستاره بسکتبال آمریکا و قهرمان المپیک، پس از محکومیت به اتهام مواد مخدر به 9 سال زندان در روسیه محکوم شد. همچنین از گرینر خواسته شده تا جریمه‌ای در حدود 16300 دلار بپردازد.

گرینر که همراه با آمریکا در بازی‌های المپیک ریو و توکیو مدال طلا کسب کرده بود برای بازی در تیم UMMC Ekaterinburg لیگ برتر روسیه که از سال 2014 برای آن بازی کرده، به این کشور پرواز کرد.

با توجه به شرایط سیاسی موجود به دلیل تنش‌های بین روسیه و اوکراین و مشکلاتی که آمریکا با روسیه دارد، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که به کار خود برای بازگرداندن گرینر و پل ویلان یک آمریکایی که به اتهام جاسوسی در روسیه زندانی است، ادامه خواهد داد.

پیش از این دادستان روسیه برای این بسکتبالیست 9 سال و نیم حبس درخواست کرده بود اما قاضی با بیان اینکه مدت زندان او از فوریه به حساب می‌آید، محکومیت این بسکتبالیست را کاهش داد.

گرینر به اتهامات مربوط به مواد مخدر اعتراف کرد. براساس گزارش آسوشیتدپرس، این ستاره بسکتبال بعد از تخلفات صورت گرفته، اظهارداشت: می‌خواهم از هم تیمی‌هایم، باشگاهم و هوادارانم به خاطر اشتباهی که مرتکب شدم و شرمندگی‌ای که برای آنها ایجاد کردم، عذرخواهی کنم.

عکس | رسوایی بزرگ برای یانکی‌ ها در روسیه

عکس | رسوایی بزرگ برای یانکی‌ ها در روسیه

 

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها