قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه سوم مرداد ۱۴۰۱

قیمت سکه در بازار چند؟ | جدول قیمت سکه

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۵ میلیون تومان است.
کد خبر: ۱۳۷۲۹۱۹

قیمت سکه وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد؟ علت افزایش قیمت سکه چیست؟ قیمت سکه از مواردی است که مورد توجه مردم می باشد. نتیجه مذاکرات برجامی چه تاثیری بر روی قیمت سکه خواهد گذاشت؟ جدیدترین قیمت سکه را در جدول زیر بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، امروز (۲۱ تیر ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۵ میلیون تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۴۰۰ تومان، نیم سکه ۸ میلیون و۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی۳ میلیون تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۰۴ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۸۳ هزار تومان معامله می‌شود.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  15.000.000
سکه تمام طرح قدیم  14.400.000
نیم سکه بهار آزادی 8.200.000
ربع سکه بهار آزادی 5.200.000
سکه گرمی  3.000.000
اونس جهانی  یک هزارو 804 دلار و 820سنت 
طلای ۱۸ عیار  1.383.200
 

پیش بینی قیمت سکه 20 تیر


تحلیلگران فنی معتقدند در صورتی که مرز ۱۵ میلیون تومان شکسته شود احتمالا سکه به سمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد رفت و برگشت این فلز گران بها بین دو کانال ۱۴ و ۱۵ میلیون تومان بود. قیمت هر قطعه سکه امامی در روز شنبه هفته جاری بر روی پله اول و دوم کانال ۱۵ میلیون تومان‌معامله شد.

از نظر سکه بازان در شرایط فعلی نکته قابل توجه حباب سکه است.ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی به بالای ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حتی در مقطعی حباب سکه بالای ۲ میلیون تومان بوده است. فعالان بازار معتقدند همین امر موجب کاهش انگیزه خریداران شده است.

عده ای از معامله گران با اشاره به نرخ تورم می گفتند که دولت همچنان برنامه خاصی را برای کاهش انتظارات تورمی انجام نداده واین گروه از افزایش احتمالی قیمت سکه سخن گفتند‌.

سفر قریب الوقوع جو بایدن به خاورمیانه هم به دقت زیر ذره بین سکه بازان قرار گرفته است.اخیرا سایت «نور نیوز»، نزدیک به شورای امنیت ملی ایران،‌در توییتی عنوان کرده است که ایجاد شبکه یکپارچه پدافندی در منطقه از سوی آمریکا با مشارکت، هدایت و مدیریت پنهان رژیم شرور صهیونیستی اقدامی تهدیدآمیز است.

از نظر معامله گران اجرایی شدن این طرح می تواند به افزایش تنش ها بین ایران و غرب منجر شود و به تبع آن قیمت سکه هم بالا برود.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته رسما برای ایران خط و نشان کشید . بایدن در یادداشتی برای «واشنگتن پست» اعلام کرد، تا زمانی که ایران به برجام برنگردد، فشار اقتصادی و دیپلماتیک واشنگتن ادامه می‌یابد.

به نظر می رسد چالش برجام همچنان حل نشده و پیام تهدید آمیز بایدن می تواند انتظارات افزایشی را تقویت کند.

تحلیلگران فنی معتقدند در صورتی که مرز ۱۵ میلیون تومان شکسته شود احتمالا سکه به سمت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت خواهد کرد.

با این حال عده ای از معامله گران می گفتند اگر در روز جاری قیمت دلار رشد کند این امر می تواند از کاهش قیمت سکه جلوگیری کند.

قیمت سکه زیر سایه حباب

به باور تحلیل گران یکی از دلایل مهمی که بازار سکه را با حباب بالای ۱۵ درصد رو به رو کرده است، انتظارات تورمی است که در میان معامله گران بازار فلز گران بهای داخلی وجود دارد.

سکه امامی به دلیل حباب زیاد می تواند دچار افت قابل توجه شود. با این حال،‌ برخی سکه بازان امیدوار هستند که دلار به تدریج در مسیر صعودی قرار بگیرد و از این طریق،‌فاصله میان ارزش ذاتی و قیمت بازار،‌ کاهش پیدا کند و موجب شود که ظرفیت های افت بازار فلز گران بهای داخلی محدود شود.

به باور تحلیل گران یکی از دلایل مهمی که بازار سکه را با حباب بالای ۱۵ درصد رو به رو کرده است، انتظارات تورمی است که در میان معامله گران بازار فلز گران بهای داخلی وجود دارد. شماری از معامله گران سکه باور دارند که اقدام خاصی برای تغییر مسیر تورم توسط سیاست گذار مشاهده نشده است و به همین دلیل، ترجیح می دهند که به راحتی اقدام به فروش دارایی خود نکنند.

در کنار این، برخی سکه بازان از این موضوع دچار هراس هستند که سفر آتی رییس جمهور آمریکا به منطقه خاورمیانه،‌ فشارهای سیاسی بر ایران را زیاد کند و زمینه ساز ایجاد تنش های تازه در خاورمیانه شود.

قیمت سکه در بازار چقدر شد؟ | جدول قیمت سکه | قیمت سکه ۲۱ تیر ۱۴۰۱

اخیرا سایت «نور نیوز»، نزدیک به شورای امنیت ملی ایران،‌در توییتی عنوان کرده است که ایجاد شبکه یکپارچه پدافندی در منطقه از سوی آمریکا با مشارکت، هدایت و مدیریت پنهان رژیم شرور صهیونیستی اقدامی تهدیدآمیز است. اگر اجرای چنین طرح‌هایی امنیت جمهوری اسلامی ایران را به‌هر شکل به خطر بیاندازد قطعا با پاسخ قاطع اولیه به نزدیک‌ترین و در دسترس‌ترین اهداف روبرو خواهد شد.

این توییت نیز تا حدی در میان معامله گران بازار سکه مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، رفتار سکه در کوتاه مدت و بخصوص در روز جاری تحت تاثیر روند قیمت دلار خواهد بود. دلار زیر محدوده ۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان قرار بگیرد، فلز گران بهای داخلی محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را نیز ممکن است از دست بدهد.

رشد قیمت سکه از سال 58 تا امروز

سکه بهار آزادی از سال 58 که برای اولین بار ضرب شد و با قیمت 1300 تومان فروخته می‌شد تا به امروز دستخوش نوسانات و افزایش قیمت‌های چشمگیری بوده، به نحوی که اکنون در سال 98 مرز پنج میلیون تومان را رد کرده است.

اعتمادآنلاین نوشت: ‌ سکه طلا تاریخچه‌ای 2500 ساله در ایران دارد و از آن زمان تا امروز مورد توجه اقشار مختلف جامعه برای دادوستد و سرمایه‌گذاری بوده است.

سکه بهار آزادی برای اولین بار سال 58، به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی، در دو طرح و در قطعات مختلف ضرب شد.

سکه بهار آزادی در دو شکل «طرح قدیم» و «طرح جدید (امامی)»، و انواع «ربع»، «نیم»، «یک» یا «تمام»، «دو و نیم»، و «پنج» بهار آزادی موجود است.

سال 58 نرخ سکه 1300 تومان و سال 68 قیمت آن 10 هزار و 922 تومان بود. قیمت سکه در سال 78 به 58 هزار و 741 تومان و طی سال 88 به 288 هزار تومان رسید.

اولین جهش بی‌سابقه قیمت سکه در سال 91 اتفاق افتاد که قیمت آن از 500 هزار تومان به یک میلیون و 100 هزار تومان رسید.

بدترین شوک در افزایش بهای سکه، از فروردین 97 تا اسفند 97 اتفاق افتاد که قیمت آن از یک میلیون و 700 هزار تومان به چهار میلیون و 500 هزار تومان صعود کرد.

پس از گذشت 40 سال شاهد افزایش بی‌سابقه قیمت سکه هستیم، به‌ نحوی که این‌ روزها قیمت آن نزدیک به پنج میلیون تومان رسیده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها