title
مدیر نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده ۱۰۰ شهر مشهد گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۹۰۰ رای قلع بنا در این کمیسیون صادر و پنج درصد از آن اجرا شده است.
کد خبر: ۱۳۷۱۸۵۷
خراسان رضوی - جام جم آنلاین - مسعود ایازافزود: از ابتدای سال جاری چهار هزار و ۵۲۰ پرونده در این کمیسیون رسیدگی شد که  برای ۲۳ درصد از این تعداد، رای جریمه و برای ۲۰ درصد نیز رای قلع صادر شده است.مدیر نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مشهد  اضافه کرد: تخلفات بدون پروانه بیشتر مربوط به مناطق پیرامونی و حاشیه شهر و پیشروی‌های طولی مربوط به مناطق برخوردار است.
سال گذشته تخلف ۱۸ هزار مِلک در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مشهد بررسی و رسیدگی و از این تعداد برای سه هزار و ۱۰۰ ملک رای تخریب صادر و ۸۰۰ فقره از این تعداد اجرایی شد و بقیه نیز در دست پیگیری است.
همچنین پارسال ۲۰۰ ساختمان در مرحله اسکلت در مناطق ۱۳ گانه مشهد با دستور قضایی تخریب شد و حدود ۸۰۰ بنا و دیوارهای خطری فاقد استحکام برچیده شد.
کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرها دارای شخصیت حقوقی مجزا از شهرداری هستند اما محل استقرار این کمیسیونها در شهرداری است. این کمیسیونها یکی از مراجع اختصاصی  خارج از دادگستری اند و اعضای تشکیل دهنده آن را نمایندگان وزارت کشور، دادگستری، شورای اسلامی شهر و شهرداری تشکیل می دهند که در این بین، نماینده شهرداری حق رای ندارد و تنها برای ادای توضیحات در جلسات این کمیسیون حاضر می شود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها