رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد؛

کشف تریاک از پژوی پنچر | دستگیری مرد اسلحه فروش

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف بیش از ۳۰۰ کیلو تریاک و دو قبضه سلاح جنگی در جریان دو عملیات جداگانه پلیسی در پایتخت خبرداد.
کد خبر: ۱۳۷۱۲۸۱

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به دو عملیات ماموران پلیس پیشگیری در پایتخت گفت: در یکی از این ماموریت‌ها ماموران موفق به کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک شد. رسیدگی به این پرونده در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وجود یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید با دو لاستیک پنچر در کنار اتوبان شهید کاظمی در دستورکار ماموران قرار گرفته و با حضور عوامل کلانتری ۱۵۲ خانی‌آبادنو در محل مشاهده شد که این خودرو به صورت بلاصاحب در محل رها شده است.

وی ادامه داد:‌ ماموران با رعایت احتیاط کامل این خودرو را که فاقد راننده و سرنشین بود، مورد بازرسی قرار دادند که از داخل صندوق و کابین آن تعداد ۱۸ گالن ۲۰ لیتری که در مجموع حاوی ۳۱۸ کیلوگرم تریاک بود، کشف و به کلانتری منتقل کردند.

موقوفه‌ای افزود:‌ تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و شناسایی مالک خودرو و سایر متهمان پرونده ادامه دارد.

۲ قبضه سلاح جنگی در تهران کشف شد

در ادامه موقوفه‌ای از کشف دو قبضه سلاح جنگی خبر داد و گفت:‌ در عملیاتی که از سوی ماموران کلانتری ۱۳۵ آزادی و در راستای مقابله با عوامل ناامنی و برخورد جدی با مجرمان به اجرا درآمد، یکی از فروشندگان سلاح و مهمات غیرمجاز در حین حمل سلاح جنگی شناسایی و دستگیر شد.

وی در توضیحات بیشتر این ماموریت گفت: شامگاه گذشته ماموران کلانتری ۱۳۵ درحال گشت زنی در محدوده شهرک اکباتان و بزرگراه شهید لشگری بودند که به رفتار عابر پیاده‌ای که کیسه‌ای مشکی رنگ به همراه داشت مظنون شده و برای بررسی موضوع دستور ایست را به عابر پیاده اعلام کردند، اما متهم با رؤیت ماموران متواری شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود:‌ در ادامه تعقیب و گریز میان پلیس و این فرد آغاز شده و دقایقی بعد ماموران این فرد را که حدود ۴۰ سال سن داشت دستگیر کردند. همچنین کیسه نایلونی همراه این فرد مورد بازدید قرار گرفت که در جریان آن دو قبضه سلاح جنگی، دو عدد خشاب و ۱۲ فشنگ جنگی از متهم کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت:‌متهم در تحقیقات اولیه اظهار داشت، با تهیه تجهیزات جنگی قصد فروش آن را داشته که توسط ماموران شناسایی و بازداشت شده است. در حال حاضر تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و شناسایی همدستان این فرد در حال انجام است و متهم نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

منبع: پلیس تهران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها