قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز | قیمت خودرو 13 تیر 1401

قیمت خودرو کاهش یافت | جدول قیمت خودرو

این هفته در معاملات بازار خودرو اتفاق خارق‌العاده ای رخ نداد و همچنان اکثر بنگاه داران از رکود کامل در معاملات خبر می دهند اما وجه تمایز این هفته نسبت به هفته های گذشته صعود قیمت ها در آخر هفته بود.
کد خبر: ۱۳۷۰۳۲۸

قیمت خودرو افزیش می یابد؟. قیمت خودرو در بازار چند؟ با آزادسازی واردات، قیمت خودرو گران می شود؟. نوسان در قیمت خودرو ادامه دارد. راهکار کاهش قیمت خودرو چیست؟

به گزارش جام جم آنلاین از اقتصادآنلاین، حالا که به نظر می‌رسد جو روانی حاصل از خبر آزادسازی واردات در بازار خودرو دیگر کارساز کاهش قیمت ها نیست و نوسانات ارزی پیش آمده و همچنین تاخیر در اعلام آیین نامه، واردات خودرو در هاله‌ای از ابهام قرار داده قیمت ها میل به صعود دارند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در ابتدای هفته با کاهش ۲ میلیون تومانی افزایش هفته گذشته را جبران کرده بود، مجدداً به ۳۰۳ میلیون تومان رسیده بود. در دو روز آخر معاملات در بازار با همان میزان افزایش مجدداً به ۳۰۵ میلیون تومان رسید و معاملات این هفته را با همین قیمت به پایان بود.

این خودرو که در مقطعی از سال تا ۳۱۸ میلیون تومان هم قیمت می خورد پس از خبر آزادسازی واردات خودرو برخلاف افزایش ۴۰ میلیون تومانی از ابتدای سال تنها ۱۳ میلیون کاهش را به ثبت رساند و حالا به نظر می‌رسد دیگر میلی به کاهش قیمت خود ندارد.

پژو ۲۰۷ دنده ای سقف شیشه ای در مدل ۱۴۰۱ هم روندی مشابه با پژو ۲۰۶ داشت. این خودرو هم در این هفته با افزایش ۳ میلیون تومانی به قیمت ۴۱۳ میلیون تومان رسید و تا آخر هفته بدون تغییر بر روی همین قیمت ماند.

اما نکته قابل توجه در گروه خودروی ۲۰۷، افزایش قیمت قابل توجه نسخه اتوماتیک این خودرو بود. پژو ۲۰۷ اتوماتیک در مدل ۱۴۰۰ با افزایش ۱۵ میلیون تومانی از قیمت ۵۹۵ میلیون تومان به قیمت ۶۱۰ میلیون تومان رسید و وارد کانال ۶۰۰ میلیون تومانی شد.

پژو پارس ال ایکس این هفته را با ثبات قیمتی به پایان برد. این خودرو که از ابتدای هفته ۳۸۰ میلیون تومان قیمت می خورد در انتها نیز با همین قیمت معاملات این هفته را به پایان برد. این خودرو هم با شروع روند کاهشی قیمت ها در بازار کاهشی حدود ۸ میلیون تومان به ثبت رساند و از قیمت ۳۸۸ میلیون تومانی به این قیمت رسیده است.

نکته جالب توجه گروه خودروی پژو پارس عرضه پژو پارس ای ال ایکس تیوفایو در بازار با قیمتی حدود ۴۴۰ میلیون تومانی است که همچنان این خودرو در بازار افزایش قیمت را ثبت می رساند.

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس بنزینی هم از خودروهایی بود که این هفته افزایش جزئی به ثبت رساند؛ این خودرو که در ابتدای هفته کار خود را با قیمت ۲۹۰ میلیون تومان شروع کرده بود در اواخر هفته با ۲میلیون تومان افزایش به ۲۹۲ میلیون تومان رسید. پژو ۴۰۵ از ابتدای سال افزایش حدود ۲۵ میلیون تومانی به ثبت رسانده است.

سمند ال ایکس ساده هم با سه میلیون تومان افزایش در این هفته همراه بود. این خودروی پر نوسان در این هفته از قیمت ۳۰۵ میلیون تومان به ۳۰۸ میلیون تومان رسید.

قیمت سورن پلاس که از ابتدای سال افزایشی بیش از ۷۰ میلیون تومانی به ثبت رسانده این هفته اما بدون تغییر بر روی ۳۵۵ میلیون تومانی ماند. این خودرو که در ابتدای سال ۳۱۲ میلیون تومان قیمت گذاری می شد در برهه ای از سال تا قیمت ۳۸۵ میلیون تومان هم بالا رفت و با شروع روند کاهشی در بازار با کاهش ۳۰ میلیون تومانی به قیمت ۳۵۵ میلیون تومانی رسیده است.

پراید در نسخه ۱۱۱ که از ابتدای سال با شروع روند افزایشی رکورد ها را جابجا می کرد و وارد کانال ۲۰۰ میلیون تومان شد و در این کانال تا دویست و هفت میلیون تومان هم بالا رفت پس از تعدیل قیمت ها و شروع روند کاهشی تا ۲۰۳ میلیون تومان در اوایل هفته هم پیش رفت.

این خودرو اما در اواسط هفته مجدداً با افزایش یک میلیون تومانی همراه شد و با سبز قیمت ۲۰۴ میلیون تومانی معاملات این هفته را به پایان برد.

نسخه ۱۳۱ پراید هم از قافله افزایش ها عقب نماند. این خودرو که یکی از منفعل ترین خودروهای بازار خودروی کشور به حساب می آمد این هفته روند ای کاملا متفاوت داشت و با دو افزایش یک میلیون تومانی در این هفته از قیمت ۱۸۲ میلیون تومان به ۱۸۴ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو امروز ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

نوسان در قیمت خودرو ادامه دارد. کارشناسان معتقدند مشکل فعلی بازار به عرضه و تقاضا مرتبط است و تا زمانی که این مشکل رفع نشود، بازار پرنوسان می‌ماند.

به گزارش تجارت ‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی در روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز پنجشنبه ۲۷ یخرداد ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ به قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۷۵ میلیون تومان عرضه می‌شود.

دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ هم‌اکنون در قیمت ۵۰۹ میلیون تومان در بازار کشور موجود است. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز به ۴۰۳ میلیون تومان رسید.

تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ ۲۱۲ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ به ۳۰۴ میلیون تومان رسید. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور از سقف ۳۵۵ میلیون تومان عبور کرد.

پژو پارس اتوماتیک نیز بر قله ۴۴۴ میلیون تومان ایستاد.

خودروی تارا اتوماتیک امروز در بازار با قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز در مورد آینده قیمت خودرو گفت: مشکل فعلی بازار، به عرضه و تقاضا بازمی‌گردد. تا زمانی که این مشکل رفع نشود، بازار پرنوسان می‌ماند. حذف طرح فروش یا خودرویی از فرایند قرعه‌کشی به تنهایی در بازار و قیمت‌ها تاثیرگذار نیست و فاکتورهای دیگری نیز سهیم هستند.

پیش از این نیز حمیدرضا جیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی مشهد به تجارت‌نیوز گفت: اگر نرخ دلار به نوسانات خود ادامه دهد، پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ خودروها نیز در روزهای آینده تحت تاثیر قرار بگیرد. اما اگر نوسانات قیمتی دلار کنترل شود، ممکن است نوسان قیمت‌ در بازار خودرو نیز متوقف شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۴ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
۰
۰
دیگه از ما گذشت بتونیم ماشین نو بخریم
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها