قیمت خودرو | روند قیمت خودرو | قیمت خودرو بازار

قیمت خودرو امروز | قیمت خودرو در بازار تغییر کرد؟

قیمت خودرو | قیمت امروز خودرو | قیمت خودرو در ایران

قیمت امروز خودرو | قیمت خودرو در بازار چقدر گران شد

قیمت تندر ۹۰ امروز پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ به ۴۷۵ میلیون تومان و قیمت ساینا به ۲۱۵ میلیون تومان رسید
کد خبر: ۱۳۷۰۲۳۰

قیمت خودرو در بازار با نوسان های عجیب سیر صعودی دارد. هر روز قیمت خودرو در بازار آزاد دستخوش تغییراتی می شود. اما با وجود رشد قیمت خودرو ، خبرها حاکی از رکود در این بازار است. حالا خودرو از کالایی مصرفی به نوعی سرمایه تبدیل شده و همین باعث رشد عجیب قیمت خودرو شده است. اما قیمت خودرو امروز در چه قیمت هایی تعیین شده است.

قیمت کوئیک دنده‌ای امروز پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ با یک میلیون تومان افزایش به ۲۱۶ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ هم یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به ۱۸۵ میلیون تومان رسید. ساینا امروز یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به ۲۱۵ میلیون تومان و ساینا S با دو میلیون تومان افزایش به ۲۱۷ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو ۴۰۵ امروز با سه میلیون تومان افزایش به ۲۹۳ میلیون تومان رسید. رانا LX با دو میلیون تومان افزایش قیمت امروز ۲۵۲ میلیون تومان بود. پژو ۲۰۶ تیپ دو امروز دو میلیون تومان ارزانتر از روز گذشته بود و ۳۰۴ میلیون تومان به فروش رسید. سوزوکی گرند ویتارا هم امروز با ۴۰ میلیون تومان افت قیمت به یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان رسید.


قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

به گزارش فرارو، وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا LX است. رانا با موتور TU۵ از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا LX، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF۷ توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود.

همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو‌های پرفروش ایران خودرو

 
قیمت امروز خودرو | قیمت خودرو در بازار چقدر گران شد

قیمت خودرو‌های سایپا در بازار آزاد


پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج‌سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

به گزارش فرارو، شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M۱۵ مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C۳ و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.

قیمت خودرو‌های پرفروش سایپا
 
قیمت امروز خودرو | قیمت خودرو در بازار چقدر گران شد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها