اقرار قاتل محیط بانان زنجانی
رئیس پلیس آگاهی زنجان :

اقرار قاتل محیط بانان زنجانی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان:

کشف فسیل 10 میلیون ساله آهو در ماهنشان

title
ردپای آهوی ۱۰ میلیون ساله در ماهنشان شناسایی که به موزه تاریخ طبیعی زنجان منتقل شده است.
کد خبر: ۱۳۶۹۰۰۷

به گزارش جام جم آنلاین زنجان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با اشاره به انتقال فسیل ردپای آهو به موزه تاریخ طبیعی زنجان گفت: این فسیل با قدمت حدود ۱۰ میلیون سال، در منطقه شهرستان ماهنشان زنجان شناسایی شد.

تقی‌بیگلو افزود : این نمونه‌ها از روستای "شکورچی" در شهرستان ماهنشان کشف شد؛ علاوه بر ردپای آهو، رد پای علف‌خواران و گوشت‌خواران هم داخل این فسیل مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات زیادی از این فسیل‌ها موجود نیست گفت: طی روز‌های آتی سنگ‌های یافت شده به هم پیوسته و ساماندهی خواهند شد تا برای بازدید عموم آماده شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با تأکید بر اینکه احتمال آسیب دیدگی نمونه یافت شده به خاطر پرتردد بودن محل پیدا شدن آن، دور از ذهن نیست، افزود : برای جلوگیری از صدمه دیدن و حفظ نمونه‌های یافت شده، انتقال آن‌ها به موزه تاریخ طبیعی نهایی شد تا  نمونه در یک شرایط مناسب نگهداری شود.

 تقی‌بیگلو افزود :  این فسیل‌ها در حال حاضر سنگ هستند، اما احتمالاً لایه‌های رسوبی بودند که موقع حرکت حیوانات از آن محل، ردپای آن‌ها در آنجا افتاده و به تدریج ماندگار شده و  سنگ‌های آن‌ها به دست ما رسیده است. البته قرار است این مجموعه بعد از نصب در کنار هم، به شکل قبلی بازسازی و معرفی شود.

 وی با تأکید بر اینکه این رد پا نشان می‌دهد که آنجا زیستگاه آهوان بوده است افزود : این فسیل با قدمت حدود ۱۰ میلیون سال تخمین زده شده که همین موضوع اهمیت فسیل کشف شده را دوچندان می‌کند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها