وزیر خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای سنگاپوری:

مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس، غیرسازنده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی‌الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.
کد خبر: ۱۳۶۸۶۸۸

به گزارش جام جم آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گوی تلفنی با ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعیین و حضور سفیر کشورمان در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد.

امیرعبداللهیان در خصوص بحران اوکراین توقف جنگ و دیپلماسی و گفتگو راه حل مناسب برای پایان این بحران دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوال همتای سنگاپوری خود، با اشاره به ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی‌های تصنعی و غیر سازنده در نشست پیش روی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تاکید کرد: روند همکاری‌های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تایید مکرر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران از سوی آژانس را نمی‌توان به یک باره با یک اعمال نظر شتابزده سیاسی وارونه جلوه داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی‌الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

امیرعبداللهیان به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی اشاره و تاکید کرد: توافق در دسترس است اگر همه طرف‌ها با واقع بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات میان دو کشور و عبور سنگاپور از بحران کرونا، بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه‌ها به خصوص در زمینه‌های مورد اهتمام مشترک تاکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان، مناسبات دو کشور را حائز اهمیت خواند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها