۵ روز از حادثه ریزش ساختمان متروپل گذشت

حادثه آبادان | امید‌ها رنگ باخت

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان:

۱۳نفر از مسببان حادثه متروپل بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از تعیین بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده فروریختن ساختمان متروپل آبادان در مرکز استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۳نفر از مسببان حادثه متروپل بازداشت شده‌اند.
کد خبر: ۱۳۶۷۹۰۶

به گزارش جام جم آنلاین، صادق جعفری چگنی اظهارداشت: با دستور رئیس کل دادگستری استان، کارگروه ویژه‌ای برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه راه‌اندازی شده است تا ضمن برخورد لازم با عوامل این حادثه، پیگیری‌های لازم را در جهت جبران خسارت زیان دیدگان پیگیری کند.

وی با بیان این که تاکنون ۱۳ نفر از مسببان و مرتبطین با این حادثه بازداشت شده اند، افزود: دادستانی مرکز استان خوزستان به عنوان مدعی العموم، ناظر بر حقوق عامه و مدافع منافع عمومی است و در همین راستا اقدامات حقوقی و قانونی را در دستور کار قرار داده است که نتیجه آن متعاقبا اعلام می‌شود.

جعفری چگنی گفت: هیئت هفت نفره‌ای از کارشناسان خبره استان برای رسیدگی به موضوع و تعیین ابعاد حادثه، تعیین شده و کار خود را آغاز کرده اند. ضمن این که در جهت جبران ضرر و زیان وارده به حقوق عمومی و اشخاص زیان دیده، برخی اموال شناسایی و توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان تصریح کرد: عزم دستگاه قضایی برخورد با همه مظاهر فساد است و با هر فرد در هر جایگاه و هر موضوعی که موجب تضییع حقوق بیت المال شود، با قاطعیت و در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

جعفری چگنی گفت: سازمان‌های متولی مکلف به بررسی مجدد ساختمان‌هایی هستند که در اجرای ضوابط و مقررات آن شبهاتی وجود دارد تا بار دیگر شاهد وقوع اتفاقات ناگواری مشابه حادثه متروپل نباشیم.

وی درباره هویت مالک اصلی ساختمان، گفت: وی یکی از متهمان این حادثه بود که در ابتدای امر دستور بازداشت آنان صادر شد، اما پس از کشف جسد وی و تایید هویت جسد از نظر علمی و تحقیقات محلی، با شناسایی توسط خانواده و آشنایان و نیز تطبیق اثر انگشت وی توسط اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی استان و آزمایش DNA پزشکی قانونی، مرگ وی در محل حادثه برای دستگاه قضایی مسجل شده است.
 
منبع: تسنیم 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها