مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه این بانک تا کنون بیش از 86 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه در قالب طرح کالاکارت برای خرید کالای ایرانی به مشتریان پرداخت کرده، اظهار داشت: باید این فرآیند با تأمین منافع زنجیره بخش تولید، فروش و مصرف با قوت و قدرت بیشتری تداوم یابد.
کد خبر: ۱۳۶۷۳۹۰

به‌گزارش جام جم آنلاین کردستان، سیدسعید شمسی‌نژاد در سفر یک روزه به استان قم در بازدید از گروه صنعتی پاکشوما گفت: لازم است برای توسعه اقتصاد کشور، نظام بانکی با ارایه وام مناسب در کنار مجموعه‌های صنعتی بزرگ ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه پرداخت وام خرد قرض‌الحسنه به رونق تولید و توسعه کسب و کارها کمک می‌کند، گفت: با اخذ مجوز از بانک مرکزی سقف وام فردی قرض الحسنه از 500 میلیون ریال به 2 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است که این امر قطعا به افزایش قدرت خرید مردم کمک معناداری می‌کند. این اقدام می‌تواند نقطه عطف همکاری میان بانک با بخش تولید و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ باشد.

پرداخت 86 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه در قالب کالاکارت

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه این بانک تا کنون بیش از 86 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه در قالب طرح کالاکارت برای خرید کالای ایرانی به مشتریان پرداخت کرده، اظهار داشت: باید این فرآیند با تأمین منافع زنجیره بخش تولید، فروش و مصرف با قوت و قدرت بیشتری تداوم یابد.

شمسی‌نژاد خدمت در نظام قرض‌الحسنه را بزرگترین افتخار کارکنان این بانک معرفی کرد و گفت: آمادگی داریم در قالب طرح‌های وام مانند کالاکارت، در معرفی و تبلیغ خرید کالاهای ایرانی به مشتریان کوشا و پیشگام باشیم.

وام قرض الحسنه به رونق تولید کمک می‌کند

در بخش دیگری از این بازدید، مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما با تاکید بر اینکه طرح‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در رونق تولید و فروش محصولات این گروه صنعتی بسیار موثر بوده، گفت: نظام بانکی باید به افزایش تیراژ تولید لوازم خانگی کمک کند، وگرنه سرنوشت گروه‌های تولیدی ارج و آزمایش در انتظار واحدهای دیگر خواهد بود.

محمود ابراهیمی با بیان اینکه همیشه 150 هزار محصول آماده در انتظار عرضه و فروش داریم، گفت: معتقدم ارایه وام قرض‌الحسنه به مردم به رونق تولید و فروش کمک شایانی خواهد کرد.

وی با ابراز خرسندی از افزایش سقف تسهیلات خرد در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: معتقدم اگر مصرف‌کنندگان ما به سمت وام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران سوق پیدا کنند، اهداف تولیدکننده تأمین خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما اظهار داشت: هر چند تولید کالا امری بسیار سخت و دشوار است، اما حیات تولید با تقویت بخش عرضه و فروش امکان‌پذیر است.

بیش از2 میلیون و 600 هزار نفر کالاکارت دریافت کرده‌اند

گفتنی است بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیرو منویات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر حمایت از تولید داخلی، طرح کالاکارت را اجرا کرده که با استقبال گسترده مردم مواجه شده است؛ به‌طوری که 2 میلیون و 600 هزار فقره کالاکارت به ارزش 86 هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

در این طرح متقاضیان می‌توانند بدون نیاز به گردش حساب، تا 100 میلیون تومان کارت اعتباری دریافت کنند. اقساط این کارت اعتباری از 6 ماه تا 24 ماه است و کارمزد آن سالانه فقط 4 درصد است. همچنین واحدهای متعددی در سراسر کشور و از اصناف مختلف به‌عنوان پذیرنده کالاکارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران فعالیت می‌کنند که پاکشوما، اسنوا و امرسان از جمله این پذیرندگان هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها