گفت‌وگوی نبض بازار با نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شد؛

اقدام ستودنی بانک ملی در واگذاری سهام شرکت‌های پربازده در بورس

سهام شرکت داروسازی دانا (سهامی عام) از زیرمجموعه های شرکت سرمایه گذاری شفادارو، روز دوشنبه 26 / 02 / 1401 از طریق فرابورس عرضه می شود.
کد خبر: ۱۳۶۶۳۲۶

به گزارش نبض بازار،به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تعداد کل سهام قابل عرضه این شرکت دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم معادل ۵ درصد از کل سهام شرکت و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۲۰۰ سهم است.

قیمت مبنای در نظر گرفته شده برای هر سهم «ددانا ۱» ۲۵ هزار و ۱۰۸ ریال است.

شرکت داروسازی دانا، بزرگترین تولید کننده مواد اولیه آنتی بیوتیک در منطقه و یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات نهایی آنتی بیوتیک‌های خوراکی و استریل و همچنین بزرگترین تولید کننده کپسول‌های نرم در کشور است.

این شرکت در دامنه کوه سهند در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار با زیربنای ۷۰ هزار متر مربع احداث شده که این مقدار زیر بنا با توجه به طرح‌های توسعه‌ای از قبیل خطوط تولید سرم‌های تزریقی، پوکه کپسول، ویال‌های مایع، قطره‌های چشمی و ... نیز طی سال‌های اخیر در حال افزایش است.

این شرکت در سال ۱۳۷۷ رسماً افتتاح و به جمع شرکت‌های داروئی کشور پیوسته است. در بخش تولید دارو، این شرکت با داشتن ۲۶ خط تولید پیشرفته، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو در اشکال ویال تزریقی، سافت ژل، قرص و کپسول (آنتی بیوتیکی و غیر آنتی بیوتیکی)، سوسپانسیون خوراکی، قطره استریل، آب سترون قایل تزریق و شیشه ویال در کشور است و با توجه به کیفیت بالای این داروها، سهم ویژه‌ای از بازار دارویی را به خود اختصاص داده است.

فردا، عرضه اولیه سهام شرکت داروسازی دانا

فردا، عرضه اولیه سهام شرکت داروسازی دانا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها