سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خبر داد؛

آتش‌ سوزی در ساختمان مسکونی در خیابان تختی

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران خبر داد

آتش سوزی خوابگاهی در خیابان ولیعصر

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریق در یک خوابگاه در خیابان ولیعصر خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۶۰۱۱

به گزارش جام جم آنلاین، سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١۶:٢٨ روز جاری یک مورد حادثه آتش سوزی در یک ساختمان اقامتی-تجمعی، در خیابان ولیعصر، پایین تر از چهارراه ولیعصر، کوچه محتشم به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان در مدت زمان دو دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که حادثه در یک ساختمان پنج طبقه که پانسیون و خوابگاه بود رخ داده است و بیشتر هم دانشجویان در این ساختمان حضور دارند. البته این خوابگاه به صورت خصوصی اداره می شد و وابسته به دانشگاهی نبود.

ملکی گفت: در یک اتاق واقع در طبقه منفی یک یکسری وسایل مثل فرش و موکت دچار کند سوزی شده بود که همین حریق موجب شده بود دود بسیار زیادی در ساختمان پخش شود. دود به اندازه ای بود که وقتی نیرو ها به محل رسیدند تمام طبقات را دود فرا گرفته بود.

وی با بیان اینکه در این مرکز ده ها نفر آقای جوان حضور داشتند که تعداد دقیق آن مشخص نیست ادامه داد: در لحظات اولیه تعدادی از افراد از محل خارج شده بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش مشغول جست و جو شدند و تعدادی را به سطح پشت بام منتقل کردند. تعداد دیگری نیز با احتیاط از محل خارج شدند. گروه دیگری از آتش نشانان نیز حریق جزیی را اطفا و نسبت به تخلیه دود اقدام کردند.

سخنگوی آتش نشانی تهران افزود: در نهایت حدود ٣٠ نفر با کمک آتش نشانان از محل خارج شدند و خوشبختانه در این حادثه فردی نیز دچار مصدومیت نشد.

وی با اشاره به حادثه دیگری که هفته گذشته در یک خوابگاه دانشجویی رخ داده بود گفت: حادثه هفته گذشته در ساعات پایانی شب رخ داد و تعدادی دچار دودگرفتگی شدند. این مسئله اعلام می کند که باید تذکر ها را در این زمینه جدی بگیریم در غیر این صورت ممکن است حادثه تلخی اتفاق بیفتد. این تلنگر ها را باید جدی گرفت و افرادی که مسئولیتی در این زمینه دارند فقط به اسکان افراد بسنده نکنند و ایمنی را جدی بگیرند. به خصوص در امکن اقامتی تجمعی اگر هنگام شب حادثه ای رخ دهد می تواند موجب وقوع خسارت هایی شود. به خصوص در مراکزی که طی سال های گذشته بابت شیوه کرونا فعالیتی صورت نمی‌گرفته باید حتما بازرسی و بازنگری های لازم صورت گیرد سازمان آتش نشانی در این زمینه اعلام آمادگی می کند، فقط کافی است که مسئولان محترم با مراجعه به سازمان آتش نشانی این مورد اعلام کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها