مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش بسته جدید حمایت مالی از اوکراین به ارزش ۴۰ میلیارد دلار را تصویب کرد .
کد خبر: ۱۳۶۵۶۸۴
به گزارش جام جم آنلاین ، تصویب این کمک مالی که با اکثریت قابل توجه، ۳۶۸ رای موافق در برابر ۵۷ رای مخالف، به عمل آمد؛ هفت میلیارد دلار بیشتر از درخواست ماه آوریل دولت بایدن دراین زمینه بود؛ این لایحه کمک‌های اقتصاد و نظامی به اوکراین خواهد بود.

آسوشیتدپرس افزود: این لایحه با اکثریت دموکرات‌ها و با حمایت سه چهارم جمهوریخواهان تصویب شد؛ این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که واشنگتن بطور فزاینده‌ای درمورد اهداف و تمایل کمک به اوکراین به تسلیحات پیشرفته مطمئن‌تر شده است؛ لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز اخیرا گفته است که آمریکا خواهان روسیه‌ای "تضعیف" شده می‌باشد تا قادر نباشد به سرعت توانایی برای حمله به سایر کشور‌ها را داشته باشد.

این بسته کمک‌های مالی مصوب مجلس نمایندگان آمریکا، شامل کمک شش میلیارد دلاری تسلیحات و آموزش نظامی به اوکراین، ۸.۷ میلیارد دلار برای بازسازی انبار‌های تسلیحات آمریکایی ارسال شده به اوکراین و ۳.۹ میلیارد دلار برای نیرو‌های آمریکایی مستقر در منطقه است؛ همچنین شامل ۸.۸ میلیارد دلار حمایت اقتصادی از اوکراین، چهار میلیارد دلار کمک مالی خرید تجهیزات نظامی برای اوکراین و متحدان و ۹۰۰ میلیون دلار در زمینه مسکن، تحصیل و سایر کمک‌ها به پناهجویان اوکراینی در آمریکا است.

پیشتر دولت جو بایدن یک بودجه تکمیلی ۳۳ میلیارد دلاری با هدف حمایت از اوکراین در چند ماه آینده از کنگره این کشور درخواست کرده بود.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز ۱۰ اردیبهشت ماخ ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرده بود که هرچه سریعتر کمک مالی ۳۳میلیارددلاری به اوکراین به تصویب نمایندگان این مجلس برسد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها