پایان پرداخت طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان

دادستان کرمانشاه: پرونده گلیم و گبه بسته شد/ تمامی مطالبات پرداخت شد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از انجام آخرین مرحله واریز طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاه خبرداد.
کد خبر: ۱۳۶۵۰۶۳

دادستان کرمانشاه: پرونده گلیم و گبه بسته شد/ تمامی مطالبات پرداخت شدشهرام کرمی در جمع خبرنگاران، از پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان به عنوان بزرگترین پرونده کلاهبرداری تاریخ کرمانشاه یاد کرد و افزود: متهم این پرونده که با وعده سودهای ۶۰ تا ۷۰ درصدی طی چندسال اقدام به جذب سرمایه های مردم کرده بود، در سال ۱۳۹۵ دستگیر شد.

وی رقم این کلاهبرداری را بیش از ۲۳۷ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: پس از دستگیری متهم ۱۳ هزار نفر از او به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند و پرونده در دستگاه قضایی کرمانشاه مورد رسیدگی قرار گرفت.

دادستان کرمانشاه با اشاره به تلاش شبانه روزی مسئولین دستگاه قضایی کرمانشاه برای رد مال مالباختگان این پرونده، اعلام کرد: متاسفانه متهم بخشی از سرمایه های مردم را حیف و میل کرده و با بخشی هم برای خود اموال و املاکی خریده بود که تلاش شد از محل فروش اموال باقی مانده طلب مالباختگان داده شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه طی ده مرحله طلب بخش اعظم مالباختگان پرداخت شد و تنها حدود ۴۳ نفر که رقم طلب آنها کلان بود، باقی ماندند.

کرمی متذکرشد: برای پرداخت طلب این تعداد مالباخته مقدار کمی از اموال متهم باقی مانده بود که متاسفانه به فروش نمی رفت، لذا طی یکسال اخیر رایزنی های بسیاری انجام شد تا بتوانیم از محل فروش این اموال طلب مابقی مالباختگان را هم پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: با فروش این اموال باقی مانده، رقم هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ۴۳ مالباخته باقی مانده هم صبح امروز(۱۷ اردیبهشت) پرداخت شد و پرونده پرداخت طلب مالباختگان بسته شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها