منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ساعات گذشته ۱۰۶ بار آتش‌بس در استان الحدیده یمن را نقض کرده است.
کد خبر: ۱۳۶۴۶۱۳

به گزارش جام جم آنلاین، نیروهای ائتلاف سعودی در نخستین روز از عید سعید فطر و در پایان ماه نخست آتش بس در یمن به نقض این توافق ادامه دادند.

بر اساس اعلام منابع نظامی یمن، نیروهای ائتلاف سعودی ۱۰۶ بار آتش بس در مناطق مختلف استان الحدیده را نقض کردند.

این گزارش می‌افزاید، هواپیماهایی شناسایی ائتلاف سعودی در سه نوبت منطقه حیس الحدیده را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، توپخانه نیروهای ائتلاف سعودی نیز منطقه الجبلیه و حیس را هدف قرار دادند و هواپیماهای جاسوسی این ائتلاف ۱۳ بار بر فراز این مناطق به پرواز در آمدند.

از حدود یک ماه پیش نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن از برقراری آتش بس در این کشور خبر داده بود.

پیش تر محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله در توییتی، ائتلاف سعودی را مسئول کامل نقض توافق آتش‌ بس در این کشور دانسته بود.

محمد عبدالسلام در توییتی نوشته بود: ماه نخست آتش بس تقریبا رو به پایان است بدون این که پیشرفتی در مهم‌ترین بندهای این توافق یعنی بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعاء صورت گرفته باشد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها