فرمانده انتظامی شهرستان ری خبر داد:

قتل پسر ۲۰ ساله با سلاح سرد / ۶ متهم اصلی دستگیر شدند

ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ مردی را با یک قبضه اسلحه وینچستر در جنوب تهران دستگیر کردند.
کد خبر: ۱۳۶۲۰۲۱
به گزارش جام جم آنلاین، مدتی قبل گزارشی از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس داده شد که حاکی از زورگیری و اخاذی مردی میانسال با تهدید اسلحه وینچستر بود. در همین راستا نیز تیمی از ماموران پلیس رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند که در جریان آن مشخص شد گزارش واصله صحیح بوده و این فرد اقدام به زوگیری با تهدید اسلحه کرده است.

در همین راستا نیز گشت‌زنی‌های هدفمند و دیگر اقدامات پلیسی برای دستگیری این متهم آغاز شد و چند روز بعد ماموران کلانتری خلیج فارس موفق به شناسایی این فرد شده و برای دستگیریش وارد عمل شدند. متهم با مشاهده مأموران پا به فرار گذاشت که در عملیات تعقیب و گریز و با شلیک تیر هوایی این فرد دستگیر شد.

با دستگیری متهم خودروی وی نیز تحت بازرسی قرار گرفت که در جریان آن یک قبضه اسلحه وینچستر و ده‌ها عدد فشنگ که در پشت مخزن سوخت خودرو جاساز شده بود، کشف و ضبط شد.

متهم که در ابتدا خود را بی گناه معرفی کرده بود، مدعی شد که با اسلحه وینچستر به شکار گوزن و خرگوش می‌رفته و قصد سربه نیست کردن اسلحه را داشته که دستگیر شده است. اما بنا بر اظهارات افسر رسیدگی کننده به پرونده، این فرد با تهدید اسلحه اقدام به زورگیری از شهروندان و برخی اتباع کشور‌های خارجی در ایران کرده بود که تاکنون برخی از شکات وی نیز مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

او همچنین گفت که اسلحه وینچستر کشف شده از متهم سلاح شکار نیست و البته شکار بدون مجوز نیز جرم محسوب می‌شود.

متهم دستگیر شده نیز درباره اینکه اسلحه را از کجا و چگونه تهیه کرده است، گفت: اسلحه را از یکی ازشهر‌های غربی کشور خریداری کرده‌ام.

به گزارش ایسنا، برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
 
منبع: ایسنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها