چراغ‌های مجموعه «گنبد مینا» و «پل طبیعت» امشب (شنبه ششم فروردین) از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به مناسبت رویداد جهانی ساعت زمین خاموش می‌شود.
کد خبر: ۱۳۵۹۶۸۳

به گزارش جام جم آنلاین، ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است که در آن سازه‌ها و ساختمان‌های معروف جهان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه در آخرین شنبه ماه مارس که مصادف است با ۶ فروردین ۱۴۰۱، به مدت یک ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الکترونیک غیر ضروری خود را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد احترام به محیط زیست، تغییر اقلیم و حفظ انرژی خاموش می‌کنند.

صندوق جهانی طبیعت (WWF) طرح ساعت زمین را از سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار در استرالیا اجرا کرد که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد؛ به گونه ای که بیش از ۱۲۸ کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.

بر همین اساس نیز پل طبیعت و گنبد مینا که در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد قرار دارد، همه ساله در حمایت از محیط زیست جهانی در این شب چراغ ‌هایش خاموش می‌شود.

شهر تهران از سال ١٣٩٠ با خاموشی المان‌های مهم شهری نظیر برج میلاد، آزادی و دیگر المان‌های مهم مناطق بیست و دو گانه به رویداد بین‌المللی «ساعت زمین» که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت در سراسر جهان به وقت محلی از ساعت ٢٠:٣٠ الی ٢١:٣٠ برگزار می‌شود، پیوسته است.


چراغ‌های «گنبد مینا» و «پل طبیعت» امشب خاموش می‌شود

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها