ساعاتی پس از ورود نیروهای روسیه به ملیتوپول، سخنگوی رئیس جمهوری اوکراین نسبت به گفت‌وگو در مورد صلح و آتش‌بس اعلام آمادگی کرد.
کد خبر: ۱۳۵۶۱۲۱
به گزارش جام جم آنلاین، این اعلام پس از آن صورت پذیرفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهروی اوکراین پیش‌تر با پیشنهاد روسیه برای دیدار روسای جمهور دو کشور در بلاروس مخالفت کرد. طرف اوکراینی می‌خواهد گفتگو‌ها در لهستان - و نه بلاروس - برگزار شود.

به گفته یک آژانس خبری روسیه، قرار است فردا گفتگو‌های بیشتری در این باره صورت گیرد.

آمادگی زلنسکی برای گفتگو در حالی اعلام شد که ساعاتی پیش، این رسانه روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور، از ورود سربازان روسی به شهر ملیتوپول در اوکراین خبر داد.

همچنین در ویدیو‌هایی که به دست شبکه خبری اسکای رسیده، تیراندازی و انفجار‌های شدیدی در نزدیکی بیمارستانی در این شهر جنوب شرقی اوکراین مشاهده می‌شود.

زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در آخرین ساعات جمعه شب در اطلاعیه‌ای ویدیویی هشدار داد که نیرو‌های روسیه در ساعات پیش رو به اوکراین یورش می‌برند.

زلنسکی گفت شب سختی پیش روست، اما صبح فراخواهد رسید.

رئیس جمهوری اوکراین افزود: " امشب دشمن از هر چه بتواند برای شکستن مقاومت ما استفاده خواهد کرد. امشب حمله می‌کنند. امشب ما باید استقامت پیشه کنیم. سرنوشت اوکراین همین حالا در حال رقم خوردن است. "
 
منبع: ایسنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها