حواشی سجاد غریبی و مبارزه‌اش با مارتین فورد همچنان در صدر اخبار فضای مجازی است

واسه پوله، واسه پوله!

قهرمان پیشین پرورش‌اندام ایران و جهان، بعد از مدت‌ها مبارزه با سرطان، ساعتی پیش دارفانی را وداع گفت.
کد خبر: ۱۳۵۵۷۶۵

به گزارش جام جم آنلاین ، اسحاق قویدل که یکی از چهره‌های شناخته شده و قهرمانان به نام رشته پرورش اندام به شمار می‌آید، تنها سنگین‌وزن تاریخ این رشته ورزشی در ایران است که توانسته در چهار دوره‌ی متوالی در مسابقات کشوری قهرمانی رقابت‌ها را به دست آورد.

او هم‌چنین در تیم ملی نیز در حدفاصل سال 2012 تا 2016 موفق به کسب 4 نقره و 1 طلای جهان شد و در سال 2016 در قهرمانی مستر المپیا که به میزبانی کشور کویت برگزار شد،  کارت حرفه ای خود را در این رشته دریافت کرد و در سال 2018، به عنوان اولین سنگین‌وزن حرفه ای تاریخ پرورش اندام ایران در مسابقات جهانی تورنتو کانادا حضور یافت و این افتخارات برای او سبب شد تا به «کوه عضله» در ایران شهرت یابد.

قویدل که پیش از ورود به پرورش‌اندام در کشتی فعالیت داشت، از سال 1397 و به واسطه استفاده از داروهای غیرمجاز مبتلا به سرطان سارکوم شد و متاسفانه ساعتی پیش بعد از 3 سال مبارزه با این بیماری و در تورنتو کانادا در سن 34 سالگی دارفانی را وداع گفت.

گفتنی است که مستندی درباره زندگی اسحاق قویدل و ابتلای او به سرطان بعد از استفاده از داروهای غیرمجاز با نام رویای پوشالی ساخته و پخش شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها