مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: اپلیکیشن موبایل که برای اولین بار به مسابقات ملی مهارت اضافه شد، جذابیت، تازگی‌ها و نوآوری‌های خاصی داشت.
کد خبر: ۱۳۵۲۰۰۷
به گزارش جام جم آنلاین کردستان، سیدجمیل احمدی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته توسعه نرم‌افزارهای موبایل در گفت‌وگو با رسانه های استان در سنندج، با اشاره به حضور مستقیم در 10 دوره از مسابقات ملی مهارت در سطح کشور، اظهار کرد: رقابت شرکت کنندگان در نوزدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت بسیار سالم و نفس‌گیر بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: نوزدهمین مهارت ملی در رشته توسعه نرم‌افزارهای موبایل با حضور 20 تیم از 10 استان کشور امروز در سنندج برگزار شد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات رشته اپلیکیشن موبایل رشته‌ای جدید بود که در نوع خود مسابقه آن دارای تازگی‌ها و نوآوری‌های خاصی بود.

احمدی بیان کرد: تاکنون در هیچ مسابقه‌ای شاهد همکاری تیم‌ها با هم نبودیم بلکه افراد تنها به فکر رقابت با یکدیگر بوده‌اند اما در این مسابقات شرکت‌کنندگان علاوه بر رقابت، رفاقت و همکاری خوبی باهم داشتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با اشاره به اینکه در این دوره از مسابقات حتی یک مورد اعتراض در نحوه برگزاری مسابقات نیز وجود نداشت، اظهار داشت: تمام تلاش اداره کل فنی و حرفه‌ای برگزاری سالم و خوب این مسابقات بود.

وی در خصوص در رشته طراحی اپلیکیشن موبایل، گفت: اپراتور اپل در سال 2008  افتتاح شد که تاکنون توانسته 2 میلیون و 200 هزار اپلیکیشن را پشتیبانی کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان بیان کرد: درآمد حاصل از این اپلیکیشن‌ها برای شرکت اپل در سال 2016 حدود 22 میلیارد دلار بوده است.

احمدی با اشاره به اینکه فضای مجازی دارای دو ویژگی منحصر به فرد است، گفت: فضای مجازی هیچ محدودیت زمان و مکانی ندارد چراکه ما می‌توانیم در هر زمان و در هر مکانی به فعالیت در فضای مجازی بپردازیم.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها