مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان خبرداد:

اعتبار1700میلیارد تومانی سفرریاست جمهوری برای تکمیل مدارس کرمان 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸سال استان کرمان معادل۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸سال استان کرمان معادل۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
کد خبر: ۱۳۴۹۲۰۴
۹۹ درصد دانش آموزان کرمانی واکسن کرونا را دریافت کرده اندبه گزارش جام جم آنلاین کرمان؛احمد اسکندری نسب،در حاشیه بازدید سرزده از مدارس شهر کرمان با بیان اینکه از اول مهر سال جاری ۳۰ درصد مدارس زیر ۱۵ نفر دانش آموز کرمان بازگشایی شده و به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز کرده اند افزود:مدارس دوره متوسطه،فنی و حرفه ای و کار دانش نیز از اول مهر با اجرای طرح گروه بندی به صورت حضوری فعالیت می کنند. 

وی با تاکید بر اینکه در زمینه بازگشایی مدارس تابع تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با شیوع کرونا هستیم تصریح کرد:مدارس متوسطه دور دوم نیز از ۱۵آبان بازگشایی شد و به صورت شیفت بندی و بر اساس شرایط مدرسه کار خود را آغاز کردند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان،تصمیم گیری برای چگونگی بازگشایی مدارس را وظیفه شورای مدارس دانست و گفت:این شورا براساس شرایطواقتضاعات مدرسه اقدام به حضوری یا غیر حضوری برگزار کردن کلاس ها می کند. 

وی به وجود سامانه ال.تی.ام.اس«ltms»سامانه جامع مدیریت یادگیری وآموزش فرهنگیان اشاره کرد و گفت:مدیران مدارس موظف هستند چک لیست بهداشتی موجود در این سامانه را با توجه به شرایط موجود در مدرسه خود پر کنند و بعد از تکمیل این لیست با تایید سامانه و کارشناسان بهداشت مدارس و مرکز بهداشت، مجوز بازگشایی مدرسه را دریافت کنند.

تمام مدارس کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده اند

اسکندری نسب،ادامه داد:بر اساس اطلاعات و مجوز ارائه شده توسط سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان تمام مدارس استان کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده اند. 

مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان بررعایت اصول  بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و گروه بندی دانش آموزان برای حضور فیزیکی در مدارس تاکید و تصریح کرد:آموزش ارائه شده به دانش آموزان در این دوره به صورت ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری است.

وی با تاکید بر اینکه تمام مدارس استان کرمان مجبور به بازگشایی هستندگفت:اعلام زمان حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده شورای مدرسه است. 

اسکندری نسب،با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مدارس افزود:سامانه دانشگاه علوم پزشکی نیز روزانه آمار دانش آموزان و والدینی را که دچار بیماری کرونا شده اند به مدارس اعلام می کند تا از حضور دانش آموزان بیمار به مدرسه جلوگیری شود. 

وی از والدین نیز خواست در صورت مشاهده کوچکترین علائمی از سرماخوردگی در هر یک از اعضای خانواده،مدرسه را در جریان قرار داده و از حضور فرزند خود در مدرسه خودداری کنند.

۹۹درصد دانش آموزان کرمانی واکسن کرونا را دریافت کرده اند

وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون دانش آموزان و فرهنگیان علیه کرونا اجباری نیست گفت:۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد:همچنین ۱۵۵هزار نفر از دانش آموزان کرمانی نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و کرمان در زمینه تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان و فرهنگیان جز استان های برتر است.

وی گفت:۹۸ درصد فرهنگیان استان کرمان نیز نوبت نخست و ۸۳ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و باقی مانده این جمعیت به دلایلی مانند ابتلا به بیماری خاص یا کرونا تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها