پلیس راهنمایی و رانندگی، دریافت بیمه شخص ثالث را به امری ضروری برای مالکان تمامی وسایل نقلیه موتوری شامل خودرو و موتورسیکلت تبدیل کرده است. بیمه شخص ثالث جزو بهترین و کامل‌ترین بیمه‌ها در کشور ایران است. این بیمه تنها بیمه نامه‌ای است که قانون اختصاصی مصوب مجلس را دارد.
کد خبر: ۱۳۴۸۵۶۵
بیمه شخص ثالث خودروی خود را در پاییز 1400 رایگان درب منزل تحویل بگیرید.؟

بیمه شخص ثالث: بیمه اجباری برای جبران خسارت انواع خودروها

 
افراد با توجه به شرایط و میزان بودجه خود می‌توانند انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث را دریافت کنند. در صورتی که بیمه شخص ثالث نداشته باشید یا اعتبار آن تمام شده باشد، نمی‌توانید در شهر تردد کنید زیرا پلیس شما را جریمه خواهد کرد. برای خرید و فروش وسیله نقلیه نیز داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است. اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید، در صورت بروز هر نوع تصادف و بروز خسارت‌های جانی و مالی، شما موظف هستید تمام خسارت‌های به وجود آمده را جبران کنید. این روزها بسیاری از فعالیت‌ها و البته خرید افراد به صورت آنلاین انجام می‌گیرد و دیگر نیازی به سفرهای آزار دهنده درون شهری و تحمل بار سنگین ترافیکی نیست.

شاید بتوان گفت دیگر دورانی که افراد برای خرید خود می‌بایست ساعت‌ها در صف می‌ایستادند، به اتمام رسیده است و خریدهای اینترنتی و دریافت خدمات آنلاین زندگی را برای مردم بسیار راحت‌تر از گذشته کرده است. حال در ادامه مطلب خواهیم دید که چگونه می توان بیمه شخص ثالث را رایگان درب منزل دریافت کرد؟ اول ببینیم که بیمه شخص ثالث چه پوشش هایی دارد؟
 


حداقل و حداکثر پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث خودرو


یکی از مهم‌ترین عواملی که روی تعیین نرخ بیمه شخص ثالث خودرو تأثیر می‌گذارد، دیه کامل انسان در ماه حرام خواهد بود. با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۰ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام ۶۴۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است. شرکت بیمه مرکزی نیز طبق فرمولی حداقل پوشش بیمه شخص ثالث خودرو را تعیین کرده است. مبنای محاسبه حق بیمۀ شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی آن، دیۀ کامل یک انسان در ماه حرام (چهار ماه‌ : ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند) است. میزان دیۀ شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی برحسب مبالغ مذکور تعیین می گردد. بر همین اساس، هر ساله، بیمۀ مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیلۀ نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می کند. میزان دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1400 معادل 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام معادل 480 میلیون تومان مشخص شد.ما به شما خواندن  اطلاعات کامل مربوط  به  بیمه شخص ثالث خودرو و  پوشش‌های آن را  پیشنهاد می‌کنیم تا با دیدی باز از خسارات مالی و جانی تصادفات با خرید یا تمدید این بیمه نامه جلوگیری کنید.
 


انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو


همان‌طور که از نام بیمه شخص ثالث خودرو مشخص است، این نوع بیمه، خسارات مالی و جانی وارده به شخص ثالث را جبران خواهد کرد. در قوانین بیمه خودرو، شخص بیمه‌گزار یا مالک خودرو به عنوان شخص اول، شرکت بیمه‌گر به عنوان شخص ثانی و فرد زیان دیده در حادثه رانندگی، شخص ثالث نامیده می‌شود. بنابراین هر بیمه‌گزار با دریافت بیمه شخص ثالث می‌تواند هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی در تصادف رانندگی را جبران کند. پوشش‌های بیمه ثالث خودرو به دو دسته کلی پوشش‌های مالی و جانی تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

-          جبران خسارات مالی در پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو: خطراتی که به اموال شخص ثالث در حادثه رانندگی وارد می‌شود مشمول پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو خواهد بود و در نتیجه شرکت بیمه‌گر موظف است طبق قرارداد منعقد شده و با توجه به سطح پوشش‌های بیمه شخص ثالث خریداری شده توسط شخص بیمه‌گزار، میزان خسارات مالی وارده را پرداخت کند.
 

بیمه شخص ثالث خودروی خود را در پاییز 1400 رایگان درب منزل تحویل بگیرید.؟بیمه شخص ثالث خودرو خسارات مالی را  تا سقف 320 میلیون تومان در سال 1400 پوشش میدهد.


-          خسارات جانی یا بدنی در پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو: خسارات جانی وارده به شخص ثالث در این دسته از پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو قرار می‌گیرد. این خسارات با توجه به نوع صدمه وارده شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی موقت یا دائم، از کار افتادگی جزئی یا کلی، هزینه‌های معالجه در بیمارستان و دیه فوت را شامل خواهد شد.
 


عوامل موثر در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث خودرو


همان‌طور که اشاره کردیم، مهم‌ترین عامل در تعیین حداقل نرخ بیمه شخص ثالث خودرو، مبلغ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام است که هر سال توسط قوه قضائیه تعیین می‌شود. اما غیر از این موضوع، موارد دیگری نیز هستند که روی تعیین نرخ بیمه شخص ثالث و سقف آن تاثیر می‌گذارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. از آن جا که اکثر خودروهای در سطح ایران، پراید و انواع پژو است، در ادامه عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث پراید را به عنوان یک نمونه خودرویی بررسی می‌کنیم:

-          نوع کاربری خودروی بیمه شده: نوع کاربری خودروی پراید که شامل آمبولانس، آتش‌نشانی، تاکسی‌های درون شهری و برون شهری، خودروهای بارکش و صنعتی است، در اصل به این دلیل در محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث پراید در نظر گرفته می‌شود که نوع کاربری این نوع خودروها احتمال ریسک بروز حادثه را در حین رانندگی مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال تاکسی‌ها و خودروهای آموزش رانندگی به دلیل اینکه برای مدت زمان طولانی‌تری در طول روز و شب در خیابان‌ها تردد می‌کنند، احتمال بروز حادثه رانندگی برای آن‌ها بیشتر خواهد بود. در نتیجه بیمه‌گزاران این نوع خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری را پرداخت کنند.

-          میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی ‌پراید: همان‌طور که اشاره کردیم، حداقل نرخ پوشش بیمه شخص ثالث خودرو، ۱۶ میلیون تومان است. اما بیمه‌گزاران با توجه به صلاحدید خود می‌توانند پوشش‌های اضافی برای بیمه شخص ثالث پراید دریافت کنند. مبلغ این پوشش‌ها می‌تواند تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان باشد.

-          جریمه دیرکرد: در صورتی که بیمه‌نامه پراید به موقع تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد شد.
 
بیمه شخص ثالث خودروی خود را در پاییز 1400 رایگان درب منزل تحویل بگیرید.؟       اگر در طول اعتبار بیمه ثالث از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکنید، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث هنگام تمدید بیمه نامه به شما تعلق می گیرد.
 

-          تخفیف عدم خسارت پراید: در صورتی که راننده پراید در طول مدت قرارداد خود از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، مشمول تخفیف خواهد شد. این تخفیف هر سال به اندازه %۵ افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال چهاردهم تمدید، به سقف خود: ۷۰ درصد می‌رسد.

شما می‌توانید برای استعلام، تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث پراید به لینک زیر مراجعه نمایید:
 


چرا استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو؟


با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث خودرو، تمامی مالکان خودرو  از جمله پراید باید برای دریافت آن اقدام کنند. در این شرایط استفاده از خدمات مجموعه‌های کارگزاری آنلاین مانند بیمه دات کام می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی کند.
 

بیمه شخص ثالث خودروی خود را در پاییز 1400 رایگان درب منزل تحویل بگیرید.؟خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انواع خودرو از بیمه دات کام


با ورود به سایت بیمه دات کام و انتخاب گزینه محصولات و بیمه شخص ثالث، وارد صفحه استعلام بیمه شخص ثالث خودرو خواهید شد. با درج اطلاعاتی چون نوع کاربری، نوع خودرو، برند و مدل و همین‌طور سال ساخت خودرو برای استعلام قیمت اقدام کرده و انواع بیمه‌های معتبر ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را بررسی کنید. در نهایت نیز امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو وجود داشته و در صورت تمایل نیز می‌توانید به صورت رایگان از مشاوره تخصصی کارشناسان https://bimeh.com/ برای انتخاب و خرید بیمه استفاده کنید . پس از انتخاب هر شرکت بیمه متناسب با معیارهای مورد نیازتان، می‌توانید به راحتی و با پرداخت آنلاین، بیمه را خریداری کنید.پس از تکمیل خرید در این سایت، بیمه شما صادر شده و در کمترین زمان ممکن و به صورت رایگان بیمه‌نامه به محل دلخواهی که تعیین نموده‌اید ارسال خواهد شد.

در این فرآیند شما تنها کافیست با چند کلیک و وارد کردن اطلاعات خودروی خود، در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به رفت و آمد به دفاتر بیمه‌ای شرکت‌های مختلف، بهترین بیمه را انتخاب و خرید کنید. سایت bimeh.com تنها برای تهران نبوده و ارسال رایگان به شهرستان‌ها را نیز دارد.
 


اطلاعات تماس با بیمه دات کام:


نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

 
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها