وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای فرهنگ عمومی بوشهر عنوان کرد؛ 

 آمادگی دولت برای سرعت بخشی و شتاب در احداث کتابخانه مرکزی بوشهر 

8 آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ساروز شهادت محمد حسین فهمیده روز نوجوان نامگذاری شده است.
کد خبر: ۱۳۴۵۵۷۳

فاطمه کرمپور- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر

8 آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ساروز شهادت محمد حسین فهمیده روز نوجوان نامگذاری شده است.

در استان بوشهر تمرکز اجرای برنامه های مختلف در حوزه نوجوانان بیشتر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هدفگذاری شده است اما در کنار این دستگاه سایر دستگاههای فرهنگی مثل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توانسته است اقداماتی صورت دهد در همین راستابخشی از زیر ساخت های حوزه فرهنگی، هنری قرآنی که شامل مجتمع ها و تالارهای فرهنگی هنری، سالن های و پلاتوهای هنری و همچنین آموزشگاه های بخش خصوصی در زمینه ی هنری، سینمایی و همچنین موسسات تک منظوره و چند منظوره فرهنگی هنری، موسسات قرآنی و کانون های مساجد در زمینه نوجوانان فعالیت های مختلف فرهنگی هنری با هدف پرورش نبوغ و استعدادهای نوجوانان دارند. همچنین هنرستان هنرهای زیبای فاطمیه که در راستای پرورش استعدادهای نوجوانان در رشته های مختلف هنری اساتید برجسته استان را به همکاری دعوت نموده است

که این فعالیت ها در طول سال به صورت مداوم و مستمر با توجه به تمایلات فرهنگی هنری نوجوانان و بر اساس اعلام علایق ایشان زیر نظر مدرسان و اهل فن پرورش می یابند. وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان که وظیفه ذاتی هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت های فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی را دارد در این زمینه از هیچ کوششی جهت آینده سازی نسل نوجوان و جوان دریغ نکرده است. از برنامه ها شاخص برای نوجوانان می توان به  باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان اشاره کرد که اقدام موثری در جهت افزایش مطالعه و ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان بوده است که به طور خاص باشگاه های ویژه گروه سنی نوجوانان با هدف اصلی مطالعه و در کنار آن رشد شخصیت اجتماعی نوجوانان و یادگیری تعامل از دیگر اهداف این طرح است. همچنین جشنواره های فرهنگی، هنری، قرآنی در رشته های مختلف با هدف استعداد یابی و تشویق نوجوانان استان برگزار شده است که منتخبین این جشنواره ها در سطح کشور رتبه های برتر و عناوین درخشانی را به دست آورده اند.

درخشش هرساله نوجوانان این استان در جشنواره های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و پویش های کتابخوانی  نشان از تلاش هایی است که در این زمینه صورت گرفته است.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها