jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۴۷۰   ۰۶ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۶

رژیم سعودی در نهایت مجبور به آزادی علی النمر از زندان شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علی النمر، برادرزاده شیخ النمر که به جرم شرکت در اعتراضات ضد دولتی در عربستان سعودی ابتدا به اعدام محکوم شده بود، روز چهارشنبه از زندان آزاد شد.

آزادی علی النمر پس از ۱۰ سال زندانی گروه موسوم به "دفاع از حقوق بشر" در توئیتر اعلام کرد "علی النمر، مرد جوانی که از سال ۲۰۱۲ به علت مشارکت در اعتراضات در دوران کودکی، در زندان بسر می‌برد و پیش از این با اعدام مواجه بود، امروز آزاد شد".

خواهر علی نیز در توئیتر نوشت "خدا رو شکر، پس از ۱۰ سال، برادرم آزاد شد". علی برادرزاده شیخ نمر النمر روحانی شیعه‌ای است که سال ۲۰۱۶ در عربستان سعودی اعدام شد. علی، همراه با دو شیعه دیگر کم سن و سال، سال ۲۰۱۲ پس از شرکت در اعتراضات علیه حاکمان سنی عربستان، به اعدام محکوم شده بود.

متاسفانه رژیم سعودی سابقه طولانی در اعدام معترضان و کشتار آنان دارد. پیش‌تر اعدام شیخ نمر النمر، روحانی برجسته شیعیان عربستان از سوی رژیم سفاک سعودی باعث اعتراض جهانی به این رژیم شده بود. با این حال، مقامات غربی مدعی حمایت از دموکراسی و آزادی بیان همواره در مقابل جنایت‌های رژیم سعودی سکوت کرده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها