jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۷۰۴   ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۵

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا:

یک سرکرده القاعده در سوریه کشته شد

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام در نشستی خبری گفت، ارتش آمریکا در حمله‌ای هوایی طی صبح امروز، شنبه یک رهبر برجسته القاعده در شمال غرب سوریه را از پای درآورد.

به گزارش جام جم آنلاین، جان ریگسبی سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: در حمله هوایی آمریکا در شمال غرب سوریه عبدالحمید المطر، رهبر القاعده کشته شد.

وی ادامه داد: ما درباره تلفات غیرنظامیان در نتیجه این حمله هوایی اطلاعاتی نداریم. در این حمله از پهپاد نظامی MQ-۹ استفاده شد. حذف این رهبر ارشد القاعده توانایی این سازمان تروریستی در توطئه بیشتر و انجام حملات جهانی را مختل می‌کند.

در پایان ماه سپتامبر ، پنتاگون سلیم ابو احمد، یکی دیگر از فرماندهان ارشد القاعده در سوریه را در یک حمله هوایی در نزدیکی ادلب در شمال غرب این کشور از پای درآورد.

به گفته سنتکام، وی مسؤول برنامه ریزی، بودجه و تایید حملات فرامنطقه‌ای القاعده بود.

ریگسبی گفت: القاعده همچنان تهدیدی برای آمریکا و متحدان ماست. القاعده از سوریه به عنوان پناهگاهی امن برای بازسازی، هماهنگی با وابستگان خارجی و برنامه ریزی عملیات خارجی استفاده می‌کند.

در پایان این بیانیه سنتکام متعهد شده به هدف گیری وابستگان القاعده و تشکیلات تروریستی دیگر ادامه خواهد داد.

جنگ جاری در سوریه باعث ایجاد میدان نبرد پیچیده‌ای شده که شامل نیروهای خارجی و شبه نظامیان است. این جنگ از آغاز سال ۲۰۱۱ آغاز شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها