jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۵۲۷   ۲۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۵

با تأکید بر ادامه اشغال سوریه مطرح کرد

جدیدترین موضع ‌گیری خصمانه اردوغان علیه سوریه

رئیس جمهور ترکیه بدون اشاره به ادامه اشغال خاک سوریه از سوی نظامیان آنکارا، ارتش دمشق را به استفاده از سلاح های سنگین تهدید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز پنجشنبه در سخنانی به سوریه هشدار داد که ممکن است تسلیحات سنگینی را علیه ارتش سوریه استفاده کند.

رئیس جمهور ترکیه بدون اشاره به ادامه اشغال خاک سوریه از سوی نظامیان آنکارا در این باره گفت: عملیات های ما در سوریه بدون هیچ نرمشی ادامه خواهند یافت!

رجب طیب اردوغان حین بازگشت از سفر آفریقایی خود در هواپیما به خبرنگاران در این خصوص مدعی شد: در حال حاضر عملیات های (ارتش) ما در نقاط مهم منطقه ادامه دارد. در این راه، هیچگونه نرمشی نخواهیم داشت.

وی در ادامه ادعا کرد: به این فرایند در سوریه ادامه می دهیم. من در حال حاضر نمی دانم که (دولت) سوریه چه موضعی را اتخاذ خواهد کرد؛ اما آنکارا هر کاری لازم باشد مخصوصاً در ادلب انجام خواهد داد. ما با سلاح های سنگین مان پاسخ خواهیم داد.

گفتنی است که ترکیه نه تنها با ارتش دولت قانونی و منتخب سوریه در مبارزه با تروریست های چند ملیتی کمکی نکرده است؛ بلکه در دفاع از آنان بر خلاف قوانین بین المللی خاک یک کشور مستقل را نیز اشغال و به تروریست ها در ادلب کمک می کند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها